Podziel się   

Polonia na świecie Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2012-10-10 00:08:23 · Czytany 4291 razy · 1 komentarz
Nowszy Starszy

Na apel Redakcji Radia Lwów i "Lwowskiej Fali" odpowiada Jarosław Kaczyński

J. Kaczyński piszący list do Redakcji Radia Lwów, Olsztyn, 7 października 2012 (fot. Z.Wojciechowska)

Prezes PiS osobiście przekazuje najserdeczniejsze słowa wsparcia i zapewnia, że nie zapomni o Radiu Lwów. Prosi, by redakcja trwała i służyła Polskiej Sprawie.

Tradycja polskiego głosu w eterze Lwowa sięga czasów przedwojennych. „Lwowska Fala” i Radio Lwów, na którym obecny polski rząd wymusza wstrzymanie emisji, to ten sam program, który nadawał słynne audycje o przygodach Szczepcia i Tońcia. Audycja ta na trwałe zapisała się w polskiej kulturze masowej, stając się symbolem Lwowa.

List Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego do polskiej redakcji we Lwowie powinien stać się początkiem społecznego wsparcia dla Radia Lwów. Polacy ze Lwowa chcą słuchać swojego programu, a redakcja powinna mieć prawo do tego, by wypełniać ich wolę i mówić do swoich słuchaczy w ojczystym języku.

Polskie Towarzystwo Radiowe, społeczna Redakcja Radia Lwów, kwartalnik „Lwowskie Spotkania” oraz Lwowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Sztuk Pięknych alarmuje o niemożności kontynuowania swojej działalności. Radio Lwów nadaje: „Zespół Radia Lwów, jego słuchacze i wszyscy życzliwi nam radiosłuchacze w Macierzy – My jesteśmy rdzennymi Polakami, czy to się komuś podoba, czy też nie, żyjącymi przecież we Lwowie, mieście o wielowiekowej polskiej tradycji”.

Nieobojętnych wobec losu polskich audycji we Lwowie prosimy o pomoc finansową. Pieniądze można kierować na konto: Kredobank, Kod Nr 26004012490, МФО 325365 adres banku: 79017 m. Lwów, ul. Lewickiego 67, z koniecznym dopiskiem CHARITABLE HELP (pomoc charytatywna).

Kontakt z nami: radio-lwow@wp.pl, prezes Radia Lwów Teresa Pakosz.

Wypowiedź Senatora RP, Łukasza Abgarowicza, wiceprzewodniczącego senackiej Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą na temat sytuacji Radia Lwów znajdą Państwo na stronie: http://www.radiownet.pl/publikacje/misja-czy-polityka.

 

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia na świecie

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do 1 komentarz w tym temacie.

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

ROMAN · 2016-03-11 12:03:57

Szukam wsparcia ... Kto pomoże ?

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Ana Filipova
22 lip, 12:24
Jak mogę wyjaśnić to światu że jest człowiek o imieniu DR ISIKOLO który pomógł mi przywrócić mojego byłego [...]»
Antonia Filip
20 lip, 08:02
Jestem bardzo zaskoczony cudownymi doświadczeniami i cudami DR ISIKOLO które zostały rozpowszechnione w Internecie i na całym [...]»
Nora
19 lip, 06:49
Nazywam się Nora Zvonimir jestem tu aby podzielić się świadectwem o tym jak dr Isikolo mi pomógł. Po [...]»

Najczęściej...