Podziel się   

Polonia na świecie Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2012-10-10 00:08:23 · Czytany 6471 razy · 1 komentarz
Nowszy Starszy

Na apel Redakcji Radia Lwów i "Lwowskiej Fali" odpowiada Jarosław Kaczyński

J. Kaczyński piszący list do Redakcji Radia Lwów, Olsztyn, 7 października 2012 (fot. Z.Wojciechowska)

Prezes PiS osobiście przekazuje najserdeczniejsze słowa wsparcia i zapewnia, że nie zapomni o Radiu Lwów. Prosi, by redakcja trwała i służyła Polskiej Sprawie.

Tradycja polskiego głosu w eterze Lwowa sięga czasów przedwojennych. „Lwowska Fala” i Radio Lwów, na którym obecny polski rząd wymusza wstrzymanie emisji, to ten sam program, który nadawał słynne audycje o przygodach Szczepcia i Tońcia. Audycja ta na trwałe zapisała się w polskiej kulturze masowej, stając się symbolem Lwowa.

List Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego do polskiej redakcji we Lwowie powinien stać się początkiem społecznego wsparcia dla Radia Lwów. Polacy ze Lwowa chcą słuchać swojego programu, a redakcja powinna mieć prawo do tego, by wypełniać ich wolę i mówić do swoich słuchaczy w ojczystym języku.

Polskie Towarzystwo Radiowe, społeczna Redakcja Radia Lwów, kwartalnik „Lwowskie Spotkania” oraz Lwowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Sztuk Pięknych alarmuje o niemożności kontynuowania swojej działalności. Radio Lwów nadaje: „Zespół Radia Lwów, jego słuchacze i wszyscy życzliwi nam radiosłuchacze w Macierzy – My jesteśmy rdzennymi Polakami, czy to się komuś podoba, czy też nie, żyjącymi przecież we Lwowie, mieście o wielowiekowej polskiej tradycji”.

Nieobojętnych wobec losu polskich audycji we Lwowie prosimy o pomoc finansową. Pieniądze można kierować na konto: Kredobank, Kod Nr 26004012490, МФО 325365 adres banku: 79017 m. Lwów, ul. Lewickiego 67, z koniecznym dopiskiem CHARITABLE HELP (pomoc charytatywna).

Kontakt z nami: radio-lwow@wp.pl, prezes Radia Lwów Teresa Pakosz.

Wypowiedź Senatora RP, Łukasza Abgarowicza, wiceprzewodniczącego senackiej Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą na temat sytuacji Radia Lwów znajdą Państwo na stronie: http://www.radiownet.pl/publikacje/misja-czy-polityka.

 

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia na świecie

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

ROMAN · 2016-03-11 12:03:57

Szukam wsparcia ... Kto pomoże ?

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...