Podziel się   

Polonia na świecie Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-05-07 06:41:57 · Czytany 4390 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Nowa ustawa - szansa legalizacji statusu

Senacki Projekt Ustawy Imigracyjnej Daje Szanse Legalizacji Statusu 11 Milionom Imigrantów, w tym Tysiącom Polaków. Dowiedz się Jakie Warunki Należy Spełnić i Kto się Kwalifikuje. Liderzy Inicjatywy Polonijnej organizują spotkanie informacyjne na temat nowo zaproponowanego projektu ustawy reformującej przepisy imigracyjne.

CO: W środę 15 maja Inicjatywa Polonijna zaprasza na spotkanie informacyjne, które odbędzie się o godz. 8:00 wieczorem w Centrum Kopernikowskim przy 5214 W. Lawrence Ave w Chicago, podczas którego wszyscy zainteresowani będą mogli poznać szczegóły nowo zaproponowanej, całościowej ustawy reformującej amerykańskie przepisy imigracyjne.

Po wielomiesięcznych dyskusjach i zakulisowych negocjacjach grupa 8 senatorów przedstawiła projekt ustawy imigracyjnej, który zakłada całościową reformę systemu imigracyjnego. Legalizacja imigrantów przebywających w USA, zmiana systemu wizowego, zwiększenie bezpieczeństwa i szczelności granic oraz wprowadzenie systemu punktowego umożliwiającego legalną imigrację do USA to tylko kilka rozdziałów zawartych w ponad 800 stronicowym dokumencie. Jest to pierwsza od 6 lat tego rodzaju kompleksowa propozycja. Ostania reforma imigracyjna miała miejsce w 1986, dzięki niej ponad 3 miliony imigrantów zalegalizowało swój pobyt w Stanach Zjednoczonych. Ustawa ta daje szanse legalizacji wielu tysiącom Polaków mieszkającym w USA pod warunkiem, że spełnią szereg wymogów oraz uiszczą wszelkie opłaty oraz kary będące częścią całego procesu.

Inicjatywa Polonijna od samego początku swojej działalności zabiegała o uchwalenie nowej ustawy imigracyjnej poprzez stały kontakt i nacisk na lokalnych reprezentantów oraz dzięki współpracy z innymi organizacjami społecznymi. Organizacja w ogromnym stopniu przyczyniła się do uchwalenia w Illinois ustaw Illinois DREAM oraz Tymczasowe Prawa Jazdy, które uczyniły stan jednym z najbardziej pro-imigracyjnych.

Podczas spotkania będzie można się dowiedzieć o ogólnych zarysach proponowanej ustawy, warunkach jakie będzie trzeba spełnić, by starać się o legalizację statusu, jak długi i jak będzie wyglądał proces ubiegania się o obywatelstwo amerykańskie oraz w jaki sposób można wspomóc proces legislacyjny i poprzeć projekt ustawy.

KTO: Liderzy Inicjatywy Polonijnej oraz członkowie społeczności Polonijnej będą uczestniczyć w spotkaniu informacyjnym. Spotkanie będzie prowadzone w języku polskim.

KIEDY: Środa, 15 maja 2013

8:00 pm – 9:00 pm

GDZIE: Centrum Kopernikowskie

5214 W. Lawrence Ave

Chicago, IL 60630

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia na świecie

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Marek
21 maj, 03:04
Chwilówki nie są złym rozwiązaniem pod warunkiem że przestrzegamy okresu na jakie są udzielane. Wiele firm oferuje pierwszą [...]»
Kate Igor
19 maj, 04:57
Dziękuję panu dr Isikolo za prawdziwe czary. Natknąłem się na wiele świadectw zeznań DR ISIKOLO rzucającego zaklęcia voodoo [...]»
Renata.37
17 maj, 06:27
Odkryłam jogę dość późno ale może to i lepiej bo teraz mam sprawdzone sposoby na walkę z bólem [...]»

Najczęściej...