Podziel się   

Polonia na świecie Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2012-04-27 09:40:28 · Czytany 6814 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Spotkania promocyjne Euro 2012 w Dublinie

Grzegorz Dawidowski (fot. E. Kozieł)

Czy Irlandczycy wybierają się do Polski na Euro 2012, czy opanowała ich gorączka footballowa? Czy Polska będzie mogła przekuć to na sukces turystyczny? Czy podejmowane są jakieś kroki w tej dziedzinie?

Aby odpowiedzieć na te pytania, z inicjatywy polskich przedsiębiorców w Dublinie w Hotelu Gresham 23 marca rozpoczęła się seria spotkań Euro 2012, których celem jest promocja Polski jako doskonałego miejsca nie tylko do turystyki, ale i do inwestycji.

Z Grzegorzem Dawidowskim, pomysłodawcą i organizatorem spotkań Euro2012 w Dublinie, rozmawia Eryk Kozieł.

E.K.: Panie Grzegorzu, skąd taki pomysł?

G.D.: Pomysł narodził się, kiedy Irlandia zakwalifikowała się do Euro 2012. Wielu moich irlanckich znajomych zaczęło zwracać się do mnie z prośbą, aby pomóc im w znalezieniu noclegu, chcieli dowiedzieć się czegoś więcej o Polsce i to był właśnie ten impuls. Zdałem sobie sprawę, że to może być wielka szansa dla Polski. Jak zwykle mogłem liczyć na pomoc Działu Handlu i Promocji przy ambasadzie Polski w Dublinie. Szefem tego wydziału jest pan premier Waldemar Pawlak. Przykro mi to stwierdzic, ale zarówno Ambasada RP jak i Konsulat w Dublinie nie wsparli w żaden sposób tej inicjatywy.

Jak długo potrwa cykl tych spotkań?

Według mojego założenia, aż do końca maja, ale jeśli spotkam się z dużym zainteresowaniem to mogą nawet trwać w czerwcu, już podczas samych mistrzostw.

Czy uważa pan, że wielu Irlandczyków wybierze się do Polski? Czy może to być szansa dla Polski i jak bardzo zależy to od nas?

Polacy mieszkający w Irlandii robią dużo na rzecz promocji Polski. Relacje między Irlandczykami i Polakami mieszkającymi w Irlandii układają się bardzo dobrze we wszystkich obszarach życia. Problemem jest jak wypromować Polskę jako kraj. Irlandczycy nie wiedzą zbyt wiele o Polsce, poza Krakowem nie znają na ogół innych miast. I tutaj widzę wielką szanse na promocje. Wielu Irlandczyków wybiera się na Euro, ale chcą aby wiązało się to z jak najniższymi kosztami, bowiem w Irlandii panuje teraz kryzys, każdy oszczędza. Jeżeli zaoferujemy im ciekawą ofertę zarówno turystyczną, jak i cenową, to jest o co powalczyć.

Czyli najlepszym wabikiem byłyby oferty typu „budget travel”, ale z drugiej strony dochodzą nas informacje z Polski, że wszyscy szykują się na ogromne zyski z turystów. Czy nie myśli pan, że może to zniechęcić ich do kolejnych wizyt w Polsce?

Owszem, dlatego próbujemy promować nie tylko Poznań, nie tylko Gdańsk, ale również inne miasta, tam gdzie tych turystów będzie mniej. Udało nam się nawiązać kontakty z miastem Bydgoszcz, współpracujemy z niektórymi turystycznymi firmami z Pomorza. Wygląda to tak, że Pomorze jest przygotowane na "najazd" turystów, ale jeśli Irlandczycy zechcą mieszkać trochę dalej od miejsc, w których ich reprezentacja będzie rozgrywać mecze, to również taka ofertę staramy się zorganizować. 

Dziękuje za rozmowę.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia na świecie

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Biznes i gospodarka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...