Podziel się   

Polonia na świecie Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-11-10 16:04:36 · Czytany 6632 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Wspólnie pomóżmy Raulowi Nałęcz-Małachowskiemu

Pomóżmy wszyscy, w miarę naszych możliwości naszemu wspaniałemu, 97-letniemu rodakowi – Raulowi Nałęcz-Małachowskiemu, mieszkającemu od ponad 60 lat w Chile.

Ten niesamowity człowiek, wielki patriota, nigdy nie przyjął obywatelstwa innego państwa, zawsze czuł się Polakiem i człowiekiem bardzo mocno związanym z Łodzią. Pewnie wszyscy dużo o Nim wiemy, gdybyście jednak chcieli poszerzyć swoją wiedzę, to odsyłam Was do książki Aleksandry Pluty „Raul Nałęcz-Małachowski – wspomnienia z dwóch kontynentów” lub do mojego artykułu w „Dzienniku Łódzkim”, można go przeczytać na http://polskimszlakiem.pl/wp-content/uploads/2013/07/W-rozdarciu-miedzy-Chile-a-Lodzia.pdf.

Raul w ostatnim czasie żyje w bardzo skromnych warunkach, na granicy ubóstwa. Wesprzyjmy Go wszyscy, pokażmy, że o Nim pamiętamy, że cieszy się naszym zasłużonym szacunkiem, że jesteśmy wrażliwi na Jego los.

Pomóc możemy na dwa sposoby:

Możemy wpłacić datek dowolnej wysokości na konto

1. 46 1160 2202 0000 0002 4794 1288 należące do Ryszarda Piaseckiego – Łódź, tytułem: dla Raula Nałęcz-Małachowskiego.

Każda kwota zostanie niezwłocznie przekazana Raulowi po kursie NBP. Gwarantem tej akcji jest były ambasador RP w Chile, prof. Ryszard Piasecki. Informację o przelaniu pieniędzy proszę przekazać na adresy e-mailowe: ryszard_p@poczta.onet.pl oraz jaroslaw.fischbach@gmail.com.

2. Kupując książkę Aleksandry Pluty „Raul Nałęcz-Małachowski – wspomnienia z dwóch kontynentów”. Cena detaliczna książki to 30 zł, jeżeli kupując książkę zapłacimy większą kwotę, nadwyżka ta w całości trafi na konto Raula.

Książkę można zamawiać bezpośrednio u: p. Janusza Gawrysia Polski Len Łódź ul. Sienkiewicza 9, tel. 608 679 019, e-mail: polskilen@wp.pl.

Apel ten przesyłam do wszystkich osób zainteresowanych Ameryką Południową oraz  losami mieszkających tam Polaków. Pokażmy wspólnie, że los naszych rodaków na tym kontynencie nie jest nam obojętny. Ze swojej strony wspólnie z Anią wpłaciliśmy na wskazane konto kwotę 100 zł.

                                                                                                 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia na świecie

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Ludzie · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...