Podziel się   

Polska Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-02-25 18:18:31 · Czytany 4380 razy · 1 komentarz
Nowszy Starszy

Bezrobocie w Polsce bezlitośnie wzrasta

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, blisko 2 mln 300 tysięcy rodaków mieszkających w Polsce pozostało w styczniu bez pracy. Jest to wzrost liczby bezrobotnych zarówno do miesiąca poprzedzającego, jak również do okresu analogicznego, tj. stycznia 2012. W pierwszym miesiącu roku stopa bezrobocia wzrosła do 14,2 procent.

Bezrobotni zarejestrowani w styczniu to prawie 2 mln 300 tysięcy osób, ofert pracy jest zaledwie 37 tysięcy. Nie trudno więc doliczyć się brakujących ok. 2mln 258 tysięcy miejsc pracy. Największe znaczenie dla rynku pracy oraz ostatecznego (niechlubnego) wyniku, miały liczne w ostatnim czasie zwolnienia grupowe, upadłości oraz likwidacje przedsiębiorstw czy też oddziałów koncernów w Polsce. Prognozy na najbliższy rok nie są jednak obiecujące. Jak podaje GUS, z danych na koniec stycznia 2013 r. wynika, że 361 zakładów pracy zadeklarowało zwolnienie w najbliższym czasie blisko 30 tysięcy pracowników.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do 1 komentarz w tym temacie.

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

cała prawda · 2013-03-03 03:56:41

Pewnie bezrobocie byłoby wyższe gdybym mógł się zarejestrować w Urzędzie Pracy jako bezrobotny. Niestety pracodawca nie wydał mi zaświadczenia że pracowałem i nie mogę się zarejestrować. Często Urzędy Pracy zmuszają do podjęcia śmieciowej umowy-zlecenia po której pracodawca nie musi wystawiać zaświadczenia ani nas zatrudniać w trakcie jej trwania. W ten sposób urzędy pracy pozbywają się zarejestrowanych bezrobotnych i tym samym zaniżają statystyki bezrobocia. Bezrobocie jest znacznie wyższe , mnóstwo polaków wyemigrowało z Polski gdyby wrócili bezrobocie osiągnęłoby 50% !!!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Ana Filipova
22 lip, 12:24
Jak mogę wyjaśnić to światu że jest człowiek o imieniu DR ISIKOLO który pomógł mi przywrócić mojego byłego [...]»
Antonia Filip
20 lip, 08:02
Jestem bardzo zaskoczony cudownymi doświadczeniami i cudami DR ISIKOLO które zostały rozpowszechnione w Internecie i na całym [...]»
Nora
19 lip, 06:49
Nazywam się Nora Zvonimir jestem tu aby podzielić się świadectwem o tym jak dr Isikolo mi pomógł. Po [...]»

Najczęściej...