Podziel się   

Polska Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-02-25 18:18:31 · Czytany 6560 razy · 1 komentarz
Nowszy Starszy

Bezrobocie w Polsce bezlitośnie wzrasta

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, blisko 2 mln 300 tysięcy rodaków mieszkających w Polsce pozostało w styczniu bez pracy. Jest to wzrost liczby bezrobotnych zarówno do miesiąca poprzedzającego, jak również do okresu analogicznego, tj. stycznia 2012. W pierwszym miesiącu roku stopa bezrobocia wzrosła do 14,2 procent.

Bezrobotni zarejestrowani w styczniu to prawie 2 mln 300 tysięcy osób, ofert pracy jest zaledwie 37 tysięcy. Nie trudno więc doliczyć się brakujących ok. 2mln 258 tysięcy miejsc pracy. Największe znaczenie dla rynku pracy oraz ostatecznego (niechlubnego) wyniku, miały liczne w ostatnim czasie zwolnienia grupowe, upadłości oraz likwidacje przedsiębiorstw czy też oddziałów koncernów w Polsce. Prognozy na najbliższy rok nie są jednak obiecujące. Jak podaje GUS, z danych na koniec stycznia 2013 r. wynika, że 361 zakładów pracy zadeklarowało zwolnienie w najbliższym czasie blisko 30 tysięcy pracowników.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

cała prawda · 2013-03-03 03:56:41

Pewnie bezrobocie byłoby wyższe gdybym mógł się zarejestrować w Urzędzie Pracy jako bezrobotny. Niestety pracodawca nie wydał mi zaświadczenia że pracowałem i nie mogę się zarejestrować. Często Urzędy Pracy zmuszają do podjęcia śmieciowej umowy-zlecenia po której pracodawca nie musi wystawiać zaświadczenia ani nas zatrudniać w trakcie jej trwania. W ten sposób urzędy pracy pozbywają się zarejestrowanych bezrobotnych i tym samym zaniżają statystyki bezrobocia. Bezrobocie jest znacznie wyższe , mnóstwo polaków wyemigrowało z Polski gdyby wrócili bezrobocie osiągnęłoby 50% !!!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...