Podziel się   

Polska Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2012-01-06 10:21:16 · Czytany 4460 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Jak Polska promowała się w USA

polonia.wp.pl

Z okazji polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, w druginm półroczu 2011 odbyło się w Waszyngtonie wiele imprez organizowanych lub współorganizowanych przez ambasadę RP z zamiarem promocji Polski w Ameryce.

Zapoczątkowała je w połowie czerwca konferencja "Silna Europa w zglobalizowanym świecie", przygotowana przy współudziale ambasady Węgier - od których Polska przejmowała prezydencję - oraz Polski Instytut Spraw Międzynarodowych (PISM) i Szkołę Zaawansowanych Studiów Międzynarodowych (SAIS) przy Uniwersytecie Johna Hopkinsa w Waszyngtonie.

W lipcu odbyła się konferencja nt. bezpieczeństwa energetycznego w regionie Morza Bałtyckiego zorganizowana razem z Atlantic Council of the United States, a w październiku konferencja gospodarcza w Atlancie, na której zachęcano do inwestowania w Polsce.

W nawiązaniu do rewolucji w krajach arabskich i polityki USA i Unii Europejskiej wobec tych wydarzeń, w listopadzie urządzono konferencję na ten temat przy współpracy PISM i Atlantic Council.

Odbyły się także liczne imprezy naukowe i kulturalne. 100-lecie drugiej nagrody Nobla z chemii dla Marii Skłodowskiej-Curie uczczono wystawą na temat dorobku noblistki w rotundzie na Kapitolu. Wystawę pokazano także w innych miastach.

W czerwcu odbyły się w ambasadzie koncerty muzyki klasycznej z udziałem artystów polskich i węgierskich. We wrześniu Polska otwierała doroczny wieczór kulturalny "Euro-Night" w ambasadzie Francji; wystąpił tam zespół folklorystyczny z Chicago.

W listopadzie na festiwalu filmowym w stolicy USA Polska pokazała trzy swoje filmy i jeden zrealizowany w koprodukcji z Francją.

W grudniu w jednej z galerii w Waszyngtonie pokazano wystawę prac Jerzego Janiszewskiego, autora słynnego logo Solidarności, a także logo polskiej prezydencji.

Źródło: polonia.wp.pl

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polska

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Biznes i gospodarka · Kultura i sztuka · Podróże i turystyka · Polonia w USA · Świat

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Marek
21 maj, 03:04
Chwilówki nie są złym rozwiązaniem pod warunkiem że przestrzegamy okresu na jakie są udzielane. Wiele firm oferuje pierwszą [...]»
Kate Igor
19 maj, 04:57
Dziękuję panu dr Isikolo za prawdziwe czary. Natknąłem się na wiele świadectw zeznań DR ISIKOLO rzucającego zaklęcia voodoo [...]»
Renata.37
17 maj, 06:27
Odkryłam jogę dość późno ale może to i lepiej bo teraz mam sprawdzone sposoby na walkę z bólem [...]»

Najczęściej...