Podziel się   

Polska Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2014-04-01 15:19:51 · Czytany 4031 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Jak wybrać właściwe ubezpieczenie zdrowotne?

Fot: Internet

Polska służba zdrowia wymaga głębokiej restrukturyzacji. Minie sporo czasu, zanim będziemy leczyć się w tak komfortowych warunkach w publicznych przychodniach i szpitalach, jak na przykład w Niemczech. Można jednak uzyskać wyższy komfort leczenia i profilaktyki zdrowotnej na co dzień, wykupując prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Pytanie tylko, na jaką ofertę rzeczywiście warto się zdecydować?

Czym jest ubezpieczenie zdrowotne?

Ubezpieczenie zdrowotne, nazywane również polisą zdrowotną, pozwala na wygodne korzystanie ze świadczeń medycznych w wybranych placówkach na terenie całego kraju. Ubezpieczenie zdrowotne w wielu firmach ubezpieczeniowych, takich jak Signal Iduna, można wykupić w pakietach – indywidualnym i rodzinnym. Rodzinne ubezpieczenie pociąga za sobą konieczność opłacania wyższej miesięcznej składki, ale swoim zakresem może objąć np. rodziców i dzieci. Każda osoba objęta ubezpieczeniem zdrowotnym może korzystać z licznych świadczeń w ramach programu opieki medycznej. W skład tej opieki mogą wchodzić m.in.:

  • konsultacje lekarzy specjalistów dla dzieci i dorosłych,
  • specjalistyczne lekarskie zabiegi ambulatoryjne,
  • zabiegi szpitalne,
  • badania laboratoryjne,
  • diagnostyka obrazowa,
  • ambulatoryjne zabiegi pielęgniarskie.

Jak wybrać optymalne ubezpieczenie zdrowotne?

W pierwszej kolejności trzeba podjąć decyzję, czy chcemy wykupić prywatne, indywidualne ubezpieczenie zdrowotne, czy też pakiet rodzinny. Jeśli mamy rodzinę, którą moglibyśmy objąć takim ubezpieczeniem, oczywiście ta druga wersja polisy będzie w przeliczeniu na jednego ubezpieczonego bardziej opłacalna.

Kryterium wyboru ubezpieczenia zdrowotnego powinna być też dostępność placówek medycznych, w których będzie można skorzystać z gwarantowanych świadczeń zdrowotnych. Jeśli w miejscu naszego zamieszkania lub bezpośredniej okolicy nie ma placówek, w których nasze ubezpieczenie zdrowotne zapewnia wizyty lekarskie, czy zabiegi i diagnostykę chorób, to nie ma większego sensu wykupywanie takiej polisy. 

Trzeba również wybrać, jaki zakres świadczeń ma obejmować ubezpieczenie zdrowotne. Im węższy zakres usług, obejmujący np. tylko wizyty u lekarza rodzinnego i podstawowe badania laboratoryjne, tym niższa będzie składka na ubezpieczenie. Należy przy tym zadać sobie pytanie, czy w tak okrojonej wersji ubezpieczenie zdrowotne nadal będzie dla nas przydatne i opłacalne względem publicznej służby zdrowia, za którą i tak musimy płacić, bez względu na wykupienie prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polska

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Zdrowie i uroda

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Ana Filipova
22 lip, 12:24
Jak mogę wyjaśnić to światu że jest człowiek o imieniu DR ISIKOLO który pomógł mi przywrócić mojego byłego [...]»
Antonia Filip
20 lip, 08:02
Jestem bardzo zaskoczony cudownymi doświadczeniami i cudami DR ISIKOLO które zostały rozpowszechnione w Internecie i na całym [...]»
Nora
19 lip, 06:49
Nazywam się Nora Zvonimir jestem tu aby podzielić się świadectwem o tym jak dr Isikolo mi pomógł. Po [...]»

Najczęściej...