Podziel się   

Polska Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2017-05-11 15:05:07 · Czytany 4053 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

List Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza do uczestników uroczystości z okazji 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej

Ppłk. Tomasz Bieniak odczytuje list Ministra Obrony Narodowej RP Antoniego Macierewicza do uczestników polonijnych uroczystości obchodów 7 rocznicy katastrofy smoleńskiej pod Pomnikiem Katyńskim i Tablicą Smoleńską na cmentarzu św. Wojciecha w Niles, IL. (Fot: Andrzej Kentla)

List Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza do uczestników uroczystości z okazji 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej

Szanowni Państwo,

pragnę złożyć wyrazy wdzięczności Komitetowi Opieki nad Pomnikiem Katyńskim przy Związku Klubów Polskich za trwanie na posterunkach pamięci, szerzenie prawdy o naszej historii oraz wspieranie dobrej zmiany zachodzącej w kraju. Swoją postawą wielokrotnie poświadczyliście, że Polacy za granicą to wielka księga patriotyzmu, miłości do ojczyzny i wiary w wolną Polskę. Wasza obecność pod pomnikiem Ofiar Katynia i tablicą smoleńską w Chicago w 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej jest kolejnym dowodem, że Polonia amerykańska wiernie czuwa nad honorem naszego kraju. Dziękuję państwu za pamięć o zbrodni katyńskiej, zbrodni niebywałej, przez lata otoczonej murem komunistycznych kłamstw, ale również milczeniem świata, który znał prawdę o sowieckim mordzie na Polakach, lecz koniunkturalnie i haniebnie milczał. Pielgrzymując do grobów polskich oficerów w 70. rocznicę zbrodni katyńskiej, poległ prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, profesor Lech Kaczyński. Prawdę o tym tragicznym dniu również niszczono w sposób bezprecedensowy i nikczemny. Tylko dzięki powszechnej niezgodzie Polaków na kłamstwo smoleńskie jesteśmy dziś bliscy wyjaśnienia, co naprawdę wydarzyło się 10 kwietnia 2010 roku. Prawdy o Smoleńsku domagamy się równie głośno, jak żądaliśmy prawdy o Katyniu. Nie pozwoliliśmy zafałszować tych narodowych dramatów ani pominąć ich milczeniem. To dzięki wam prezydent Donald Trump zobowiązał się wesprzeć Polskę w wyjaśnieniu katastrofy smoleńskiej. Nadal będziemy dokładać starań, by pamięć o wywiezionych, pomordowanych i poległych na nieludzkiej ziemi była dla pokoleń Polaków podstawą wielkiej refleksji, a także patriotycznym impulsem dla podejmowania działań godnych heroiczności Polaków, którzy polegli w Katyniu i Smoleńsku. W poczuciu dumy duchowej i patriotycznej wartości Polonii amerykańskiej jeszcze raz proszę o przyjęcie podziękowań za niezawodną służbę polskiej racji stanu, za budowanie katolickiej i smoleńskiej świadomości historycznej i obywatelskiej Polaków jako niezwykle ważnego filaru naszej narodowej tożsamości. Z  okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy, polskich tradycji posiadających także wyraźny wymiar narodowy, życzę wam wszystkim, abyśmy niestrudzenie podążali wskazaną przez zmartwychwstałego drogą prawdy i zbawienia.

Z poważaniem,

Minister Obrony Narodowej RP Antoni Macierewicz

 

 

                

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polska

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Ludzie · Polityka · Polonia na świecie · Polonia w USA

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Ana Filipova
22 lip, 12:24
Jak mogę wyjaśnić to światu że jest człowiek o imieniu DR ISIKOLO który pomógł mi przywrócić mojego byłego [...]»
Antonia Filip
20 lip, 08:02
Jestem bardzo zaskoczony cudownymi doświadczeniami i cudami DR ISIKOLO które zostały rozpowszechnione w Internecie i na całym [...]»
Nora
19 lip, 06:49
Nazywam się Nora Zvonimir jestem tu aby podzielić się świadectwem o tym jak dr Isikolo mi pomógł. Po [...]»

Najczęściej...