Podziel się   

Polska Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2015-03-16 13:41:15 · Czytany 6010 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Na ratunek polskim zwierzętom

Fot: Internet

Zwierzęta potrzebują naszej pomocy. Warto więc wyciągnąć pomocną dłoń i zostać darczyńcą. Zwłaszcza, że można je ratować bez wydawania jakiejkolwiek złotówki. 

Zwierzętom żyjącym w Polsce wcale nie jest łatwo. Na skutek oddziaływania cywilizacyjnego, w lasach pozostało już zaledwie 40 rysi nizinnych i tylko 100 niedźwiedzi brunatnych. Również ssaki bałtyckie nie mają łatwego życia z uwagi na stopniowe zanieczyszczanie wód morskich. Proces starają się powstrzymać organizacje działające na rzecz przyrody, np. WWF. To fundacja, której misją jest ochrona środowiska naturalnego przed degradacją. Ma pod swoją opieką niedźwiedzie, rysie, szare foki, morświny czy wilki i chroni je przed wyginięciem.

Rozliczając PIT, przekaż 1%

Każdy może zostać darczyńcą w prosty sposób, bez wydawania dodatkowych złotówek. Wystarczy wykonać rozliczenie PIT i podzielić się podatkiem z wybraną organizacją pożytku publicznego (OPP). Tym bardziej, że to nic nie kosztuje – 1% pochodzi z podatku należnego fiskusowi. Podatnik nic na tym nie traci, a dokłada „finansową cegiełkę”, która dla fundacji jest na wagę złota.

1% podatku może przekazać każdy podatnik wykazujący w rocznym zeznaniu podatek, a który rozlicza się:

  • według skali podatkowej 18% i 32% (tzw. zasady ogólne),
  • podatkiem liniowym (19%),
  • ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.

Ponadto 1% podatku może przekazać osoba fizyczna rozliczająca przychód ryczałtowy pochodzący np. ze zbycia nieruchomości, kapitałów pieniężnych czy praw majątkowych.

Możliwość wsparcia fundacji zajmujących się ochroną zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt dotyczy więc osób, które wykonują rozliczenie PIT: 37, 36, 36L, 38, 28. I nie ma znaczenia czy składasz deklarację online, czy pobierasz program PIT i drukujesz wypełniony na komputerze formularz.

Pobierz program PIT i ratuj zwierzęta

Jeśli chcesz ratować polskie zwierzęta, wykonaj rozliczenie PIT szybko i poprawnie, wchodząc na stronę wybranej organizacji pożytku publicznego. Pobierz stamtąd program PIT, dzięki któremu sprawnie wypełnisz formularz deklaracji. A jeśli masz trudność z uzupełnieniem zeznania rocznego, skorzystaj z internetowego kreatora, który poprowadzi cię krok po kroku.

Zwierzęta nie mogą poprosić cię o pomoc. Ty jednak możesz wspomóc organizacje pożytku publicznego, które chronią zagrożone wyginięciem gatunki. Stań się darczyńcą, szczególnie, że nic cię to nie kosztuje.

 

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polska

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Biznes i gospodarka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...