Podziel się   

Polska Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-02-14 16:28:35 · Czytany 4524 razy · 1 komentarz
Nowszy Starszy

Nie żyje Aleksander Gudzowaty

Aleksander Gudzowaty (fot. Bartek Syta / Polskapresse)

Nie żyje Aleksander Gudzowaty – jeden z najbogatszych Polaków. Gazowa potęga, szef Bartimpleksu, biznesmen i człowiek legenda, miał 74 lata. 

Wielkie pieniądze przyniosła mu branża gazowa. Przez wiele lat był współwłaścicielem Europolgazu, zarządzającego polskim odcinkiem gazociągu jamalskiego. Pięć lat temu Aleksander Gudzowaty był na dziewiątym miejscu na liście najbogatszych Polaków. Jego majątek szacowano na prawie cztery miliardy złotych. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych głośno było o jego konflikcie z rządem Jerzego Buzka i Gazpromem. Miał on bliskie kontakty z politykami, w 2007 r. ujawnił tzw. Taśmy Oleksego- na nagraniu były premier krytykował prominentnych polityków lewicy (w szczególności prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego), w konsekwencji czego Oleksy musiał złożyć legitymację partyjną.

Jak mówi Stanisław Ciosek – były ambasador RP w Moskwie: „Aleksander Gudzowaty to człowiek minionej epoki, który bezpośrednio prowadził biznes. Nie bał się Rosji, wiedział, że tam leżą konfitury. Był postacią kontrowersyjną, ale w swoim czasie rzeczywiście czynił postęp".

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polska

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Ludzie · Polityka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do 1 komentarz w tym temacie.

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Zofia Wojciechowska · 2013-02-16 03:51:18

Aleksander Gudzowaty był Republikaninem Radia Wnet. Publikował w swoim eterze na stronach Radia Wnet od października 2010 roku. Jego ostatni wpis datowany jest na 22 stycznia 2013 roku. To w nim opisywał swój powrót z Jerozolimy. Pracował tam przy organizacji powołania Światowego Centrum Tolerancji w Jerozolimie. W 2008 z majątkiem 3,7 mld zł Aleksander Gudzowaty został notowany na 9 miejscu na liście stu najbogatszych Polaków tygodnika "Wprost" oraz na 56 miejscu na liście stu najbogatszych Europy Środkowo-Wschodniej tego samego tygodnika. Z wielką przyjemnością czytałam to co pisał w RW Pan Aleksander Gudzowaty. Więcej publikacji Aleksandra Gudzowatego znajdziecie tutaj http://www.radiownet.pl/publikacje/usa-razem-z-ue-beda-walczyc-z-chinami#/szukaj?query=aleksander%20gudzowaty

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Elena Vedran
16 lip, 03:24
Nazywam się Elena Vedran. Bardzo się cieszę że mogę dzielić się moim wspaniałym i wspaniałym świadectwem ze wszystkimi [...]»
Monika Patrik
12 lip, 08:10
Przeczytaj a także skontaktuj się z dr Isikolo jeśli potrzebujesz potężnego zaklęcia miłosnego aby naprawić swój zepsuty związek. [...]»
Mihaela Vid
10 lip, 04:16
To moje świadectwo o dobrej pracy dr Isikolo który mi pomaga .... Jestem Mihaela Vid z Grecji. I [...]»

Najczęściej...