Podziel się   

Polska Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2014-04-11 00:39:46 · Czytany 3646 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Polscy złoci medaliści olimpijscy na znaczkach Poczty Polskiej

Aby upamiętnić sukcesy polskich sportowców Poczta Polska wprowadzi do obiegu trzy znaczki okolicznościowe „Polscy Złoci Medaliści XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi”. Znaczki w nakładzie 150 000 sztuk każdy wejdą do obiegu 11 kwietnia 2014 r.

Na znaczkach o nominałach 4,20 zł przedstawiono sylwetki: Kamila Strocha – dwa złote medale w skokach narciarskich w konkursie indywidualnym na skoczniach: normalnej i dużej, Justynę Kowalczyk – złoty medal w biegu na 10 km techniką klasyczną oraz Zbigniewa Bródkę – medalistę w łyżwiarstwie szybkim na 1500 metrów. To pierwsza emisja znaczków Poczty Polskiej upamiętniająca polskich medalistów Igrzysk Olimpijskich.

Emocje, których dostarczyli nam nasi sportowcy z pewnością na długo pozostaną w pamięci każdego z nas. Ta emisja pozwoli zachować je na dłużej – mówi Agnieszka Kłoda-Dębska, zastępca Dyrektora Biura Promocji i Marketingu w Poczcie Polskiej. – Wydanie tych znaczków to forma podziękowania za trud i sukcesy naszych sportowców podczas ostatnich Igrzysk - dodaje.

Emisja znaczków Poczty Polskiej zostala oficjalnie zaprezentowana 3 kwietnia 2014 r. w Warszawie, podczas „Gali Olimpijskiej Soczi 2014” organizowanej przez Polski Komitet Olimpijski.

Poczta Polska posiada ponad 150-letnią tradycję w emisji znaczków. Pierwszy znak opłaty pocztowej w Polsce został wydany 1 stycznia 1860 r. Wiele z nich zostało nagrodzonych na międzynarodowych konkursach filatelistycznych.

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polska

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Sport

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Bogdan Domeracki
17 mar, 15:58
„POLACY w kraju Helwetów”… Zapraszamy także do nas...! »
Marie Elizabeth
09 mar, 14:34
Oh je me sens de nouveau en vie après avoir subi beaucoup de traumatismes et de chagrin. Je [...]»
rodric camela
08 mar, 19:02
Cześć przyjaciele chcę podzielić się moim świadectwem i powiedzieć jak cudownie byłem odkąd mój mąż wrócił do mnie [...]»

Najczęściej...