Podziel się   

Polska Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2014-04-11 00:39:46 · Czytany 5533 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Polscy złoci medaliści olimpijscy na znaczkach Poczty Polskiej

Aby upamiętnić sukcesy polskich sportowców Poczta Polska wprowadzi do obiegu trzy znaczki okolicznościowe „Polscy Złoci Medaliści XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi”. Znaczki w nakładzie 150 000 sztuk każdy wejdą do obiegu 11 kwietnia 2014 r.

Na znaczkach o nominałach 4,20 zł przedstawiono sylwetki: Kamila Strocha – dwa złote medale w skokach narciarskich w konkursie indywidualnym na skoczniach: normalnej i dużej, Justynę Kowalczyk – złoty medal w biegu na 10 km techniką klasyczną oraz Zbigniewa Bródkę – medalistę w łyżwiarstwie szybkim na 1500 metrów. To pierwsza emisja znaczków Poczty Polskiej upamiętniająca polskich medalistów Igrzysk Olimpijskich.

Emocje, których dostarczyli nam nasi sportowcy z pewnością na długo pozostaną w pamięci każdego z nas. Ta emisja pozwoli zachować je na dłużej – mówi Agnieszka Kłoda-Dębska, zastępca Dyrektora Biura Promocji i Marketingu w Poczcie Polskiej. – Wydanie tych znaczków to forma podziękowania za trud i sukcesy naszych sportowców podczas ostatnich Igrzysk - dodaje.

Emisja znaczków Poczty Polskiej zostala oficjalnie zaprezentowana 3 kwietnia 2014 r. w Warszawie, podczas „Gali Olimpijskiej Soczi 2014” organizowanej przez Polski Komitet Olimpijski.

Poczta Polska posiada ponad 150-letnią tradycję w emisji znaczków. Pierwszy znak opłaty pocztowej w Polsce został wydany 1 stycznia 1860 r. Wiele z nich zostało nagrodzonych na międzynarodowych konkursach filatelistycznych.

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polska

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Sport

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...