Podziel się   

Polska Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2014-06-17 15:40:31 · Czytany 9174 razy · 1 komentarz
Nowszy Starszy

Szkolenia – ważny element rozwoju osobistego

Fot: Internet

Współczesne tempo życia nie pozostawia złudzeń – musimy stale doskonalić swoje umiejętności i poszerzać posiadaną wiedzę, by nasza pozycja na rynku pracy nie była zagrożona. Jednym z istotnych elementów tego procesu są między innymi szkolenia.

Uczestnictwo w szkoleniach jeszcze do niedawna dla wielu pracowników było przykrym obowiązkiem. Jednak obecnie możliwość wzięcia udziału w tego typu wydarzeniach jest postrzegana w kategoriach fantastycznej szansy na podniesienie kompetencji zawodowych, a w dłuższej perspektywie – nawet na awans.

Czym właściwie jest rozwój osobisty?

O rozwoju osobistym mówi się coraz więcej, jednak nie wszyscy wiedzą, że pojęcie to można definiować na co najmniej kilka sposobów. Ogólnie rzecz ujmując, rozwój osobisty w sferze zawodowej ma na celu nie tylko poszerzanie wiedzy, ale także poznanie własnego potencjału, opanowanie umiejętności skutecznego zarządzania i właściwego reagowania w określonych sytuacjach, a w rezultacie wspinanie po szczeblach kariery.

Co mogę zyskać dzięki szkoleniom?

Nie ulega wątpliwości, że szkolenia będą ważnym elementem rozwoju osobistego w sferze zawodowej. Szczególnie istotną rolę będą odgrywały w branżach, w których zachodzą częste zmiany panujących trendów, wynikające chociażby z sytuacji gospodarczej czy politycznej.

Profesjonalnie przeprowadzone szkolenie może też nam pomóc przygotować się do konkretnego zawodu i wykonywania obowiązków w ramach danego stanowiska. Dzięki temu możemy usystematyzować swoją wiedzę, a bardzo często również zastosować ją w praktyce, konfrontując teorię z otaczającymi nas realiami.

Szkolenia powinny także zainteresować osoby z długim stażem pracy. Dlaczego? Wieloletnie doświadczenie jest bez wątpienia cenne, jednak wspomniane wcześniej tempo życia i szybkość zachodzących zmian sprawiają, że nawet najlepiej wykwalifikowany pracownik musi regularnie dbać o poziom własnych kompetencji.

Naszej uwadze nie mogą umknąć również takie korzyści, jak zwiększenie świadomości posiadanej wiedzy oraz umiejętności czy podniesienie poczucia własnej wartości i pewności siebie, które zaowocują ogromną satysfakcją płynącą nie tylko z uczestnictwa w szkoleniu, ale przede wszystkim z wykonywania obowiązków zawodowych.

(Bez)cenne umiejętności

Choć szkolenia stosunkowo często są finansowane przez pracodawców, niektórzy pracownicy muszą, a niekiedy nawet chcą, zadbać o rozwój osobisty we własnym zakresie. Ale jeśli nasz budżet nie jest gotowy na takie przedsięwzięcie, możemy skorzystać z form pomocy. Możemy wejść na przykład na http://www.kredito24.pl/, gdzie bez zbędnych formalności można złożyć wniosek o pożyczkę, udzielaną na bardzo elastycznych warunkach.

Uczestnictwo w szkoleniach to obecnie nieodłączny element życia zawodowego. Na szczęście tego typu wydarzenia coraz częściej postrzegamy jako szansę na poszerzenie wiedzy i doskonalenie umiejętności, czyli nic innego jak rozwój osobisty. W to z całą pewnością warto inwestować.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polska

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Biznes i gospodarka · Psychologia i rozwój człowieka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

janek · 2016-08-14 11:36:35

Szkolenia bez wątpienia to dzisiaj podstawa rozwijania swoich umiejętności i wiedzy. Oczywiście są jeszcze studia podyplomowe, ale nie oszukujmy się - trwają one dłużej i nie każdy ma jednak na to czas i inne możliwości by się zdecydować. Jestem zdania, że lepiej zrobić nawet krótki kurs, ale za to intensywny. Sam szukam dla siebie czegoś w tym rodzaju sdflodz.pl/szkolenia-marketingowe.html i bardzo zależy mi by sam kurs trwał nie więcej niż tydzień.

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...