Podziel się   

Rozrywka Pokaż wszystkie »

Wydanie 2011-12 · Opublikowany: 2012-01-10 14:57:31 · Czytany 4452 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy
Artykuł sponsorowany

W Orionie znowu imprezy!

Bez wątpienia artykuł o Restauracji Orion w Dodatku Góralskim Polonii jest wielkim zaskoczeniem. Nie jest to przecież restauracja góralska, nie ma tu ciupag, ani rogów jelenich... a jednak prowadzi ją dziewczyna z gór. Właścicielką jest góralka z niewielkiej wioski Sierockie, położonej niedaleko Zębu. Orion zaś mieści się w samym sercu „Góralowa”.

Miejsce istnieje już piętnaście lat. Jest to interes rodzinny Basi i Mirka Wytrwałów. Otworzyli lokal, gdy dzieci Tommy i Cathy były jeszcze bardzo małe, dziś są już dorosłe, uczęszczają na studia i pomagają w interesie. Młode głowy i nowe pomysły!

Mimo, że wystrój nie zdradza pochodzenia, to gościnność i atmosfera mówią same za siebie. Polecane są  tradycyjne góralskie dania, jak kwaśnica, kotlet po zbójnicku, kotlet Giewont, domowej roboty pierogi, uszka z mięsem i grzybami, długo by wymieniać te smakołyki. Tutejsza kuchnia słynie z największego kotleta schabowego w Chicago. Organizowane są tutaj przyjęcia rodzinne i okolicznościowe, w ofercie widnieją zestawy na Święto Dziękczynienia oraz tradycyjna kolacja wigilijna, dostępna zarówno na miejscu, jak i na wynos. Jest smacznie i tanio. O to, by wszystkim smakowało, troszczy się główna kucharka, pani Helenka Jasionek, również góralka z Witowa, która pracuje w restauracji już kilkanaście lat, obowiązkowa i zawsze na stanowisku pracy. Za barem spotkamy uśmiechnięte i pełne energii młode barmanki i kelnerki.

W soboty i niedziele odbywają się dyskoteki, imprezy i koncerty, podczas których często występują gwiazdy estrady z Polski i całego świata- grupy rockowe, discopolowe oraz góralskie! Ostatnio odbył się koncert słynnej kapeli góralskiej Baciary, której członkowie pochodzą z miejscowości sąsiadujących z rodzinną wioską właścicielki, Basi Wytrwał. Impreza wypadła wspaniale, a zadowoleni goście bawili się aż do zamknięcia.

Właściciele restauracji Orion pragną podziękować zespołowi Baciary za świetną zabawę i niezwykły koncert! Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, pragną podziękować wszystkim klientom, dzięki którym miejsce istnieje już od tylu lat.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Rozrywka

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polonia w USA

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Antonia Filip
20 lip, 08:02
Jestem bardzo zaskoczony cudownymi doświadczeniami i cudami DR ISIKOLO które zostały rozpowszechnione w Internecie i na całym [...]»
Nora
19 lip, 06:49
Nazywam się Nora Zvonimir jestem tu aby podzielić się świadectwem o tym jak dr Isikolo mi pomógł. Po [...]»
Franka Mauro
17 lip, 03:47
To najwspanialsza rzecz jakiej kiedykolwiek doświadczyłem w swoim życiu i muszę podzielić się tym wspaniałym świadectwem. Moje podziękowania [...]»

Najczęściej...