Podziel się   

Sport Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2012-07-25 21:45:11 · Czytany 6120 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Arkadiusz Gruszka zwycięzcą w Rally America Rallycross

Arkadiusz Gruszka na trasie rajdu (fot. Remigiusz Olszewski)

Polonijny kierowca z Chicago i właściciel zespołu Art Rally Team, Arkadiusz Gruszka, został zwycięzcą w drugiej rundzie mistrzostw Rally America Rallycross, rozgrywanych na torze New Jersey Motorsport Park w Millvile, NJ. Specjalnie przygotowane do tej dyscypliny sportu Mitsubishi Lancer Evolution IX było najmocniejszym autem tych zawodów i nie lada gratką dla zgromadzonych kibiców.

Gruszka, który nie pojawił się na starcie pierwszej eliminacji w stanie New Jersey, przyjechał na wschodnie wybrzeże USA wspierany przez najzdolniejszych techników z Polski. Mateusz Bieńkowski (elektronika) oraz Krzysztof Gołąb (zawieszenie) czuwali nad odpowiednim dopracowaniem auta do imprezy, a przygotowane przez Devo Tuning Mitsubishi uzyskiwało już na starcie dużą przewagę nad rywalami.

Startujący z pierwszej linii do finału A, Gruszka wygrał start, ale przy drugim okrążeniu goniący go Belg David Sterckx uderzył w tylne lewe koło auta kierowcy z Chicago na jednej z szutrowych sekcji, doprowadzając do obrotu i uderzenia w ścianę z opon. Arek spadł na koniec stawki i przez cztery okrążenia gonił Belga na trzech kolach, gubiąc przebitą przez niego oponę, a ostatecznie minął metę na drugiej pozycji.

Decyzją sędziów, Sterckx po przejechaniu linii mety otrzymał jednak czarną flagę dyskwalifikującą go z zawodów i zwycięstwa drugiej rundy rallycrossu.

Na mecie Arkadiusz Gruszka skomentował: „Auto jest naprawdę szybkie i znakomicie się spisuje. Jechało mi się bardzo dobrze do momentu, kiedy zostałem uderzony od tyłu i przez cztery okrążenia ścigałem się na trzech kołach. Cieszę się ze zwycięstwa i dziękuję moim sponsorom: Arpac Group, HNI, Industrial Ladder i Art Logistics. Na pewno pojawimy się w New Jersey z powrotem, aby walczyć o kolejne zwycięstwo.”

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Sport

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polonia w USA

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Antonia Filip
20 lip, 08:02
Jestem bardzo zaskoczony cudownymi doświadczeniami i cudami DR ISIKOLO które zostały rozpowszechnione w Internecie i na całym [...]»
Nora
19 lip, 06:49
Nazywam się Nora Zvonimir jestem tu aby podzielić się świadectwem o tym jak dr Isikolo mi pomógł. Po [...]»
Franka Mauro
17 lip, 03:47
To najwspanialsza rzecz jakiej kiedykolwiek doświadczyłem w swoim życiu i muszę podzielić się tym wspaniałym świadectwem. Moje podziękowania [...]»

Najczęściej...