Podziel się   

Sport Pokaż wszystkie »

Wydanie 2012-02 · Opublikowany: 2012-04-07 14:54:48 · Czytany 5295 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

WOŚP na korcie tenisowym

Polski Związek Tenisowy w Chicago (CPTA) rozpoczął Nowy Rok 2012 w od przyłączenia się do tegorocznej akcji charytatywnej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tenisiści założyli swój własny minisztab w klubie Five Seasons w Northbrook, organizując 8 stycznia imprezę „WOŚP na korcie tenisowym”. Klub Five Seasons od paru lat pełni funkcję kolebki polonijnego tenisa i co roku przyciąga nowych polonijnych miłośników tego sportu. 

WOŚP na korcie tenisowym to kolejny as serwisowy Polonii chicagowskiej. Podczas parogodzinnej imprezy zebrano prawie 1500 dolarów dotacji oraz ponad 2000 złotych z licytowanego sprzętu tenisowego na aukcji Allegro. Sztab tenisowy prowadzony był przez Bartka Jóźwiaka, Jacka Dąbrowskiego oraz szefa sztabu Macieja Jóźwiaka. Pomagali również juniorzy, między innymi Konrad Zięba, reprezentant kadry tenisowej USA do lat szesnastu.

Głównym punktem programu był trzygodzinny turniej Shot-Gun dla trzech różnych kategorii wiekowych mężczyzn oraz otwarty turniej kobiet. Innymi atrakcjami imprezy były: DJ, pizza, piwo, losowanie nagród, aukcje, specjalnie przygotowane koszulki dla tenisowej WOŚP (sponsorowane przez firmę Handzel Insurance), oraz przede wszystkim dużo zabawy na szlachetny cel.

Cztery kategorie turnieju zgromadziły około 60 startujących oraz prawie drugie tyle dopingujących. Zagrali juniorzy, kobiety, mężczyźni, seniorzy, a nawet superseniorzy (siedemdziesięcioparolatkowie). Zawodnicy zmierzyli się w kategoriach: Otwarty Mężczyzn i Kobiet, Mężczyzn powyżej 35 lat oraz powyżej 50 lat. Mecze rozegrane zostały w formacie tie-break'owym do wygrania 15 punktów.

Impreza zaplanowana wcześniej na dwie i pół godziny przedłużyła się o kolejne półtorej ze względu na wspaniale przebiegające poturniejowe aukcje. Do ostatniej minuty tenisiści podbijali ceny przeróżnych tenisowych i nietenisowych przedmiotów. Grzesiek Woźny został wielkim wygranym dwudziestominutowej licytacji dwóch kubków Euro 2012 za łączną kwotę 80 dolarów. Rodzina tegorocznego zwycięzcy w kategorii 35+, Roberta Lerki, delektowała się wygranym za 85 dolarów na licytacji czerwonym winem.

Na Allegro licytowany był sprzęt światowej elity tenisowej: Lleytona Hewitta oraz Anny Ivanovic, zdobyty na aukcję przez Jacka Dąbrowskiego.

Tego samego wieczoru, tuż po ukończonej imprezie na kortach, reprezentacja sztabu przeniosła się do Copernicus Center na scenę głównej siedziby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, aby oficjalnie przekazać zebraną dotację.

Lista triumfatorów poszczególnych kategorii:

  • Otwarty Mężczyzn: Vincent Lin (w finale pokonał Monicę Lin)
  • Otwarty Kobiet: Caroline Patterson (w finale pokonała Sammy Mohn)
  • Mężczyźni (35+) Robert Lerka (w finale pokonał Piotra Wardyńskiego)
  • Mężczyźni (50+) Stanisław Siudyła (w finale pokonał Zdzisława Ziębę)
Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Sport

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Ana Filipova
22 lip, 12:24
Jak mogę wyjaśnić to światu że jest człowiek o imieniu DR ISIKOLO który pomógł mi przywrócić mojego byłego [...]»
Antonia Filip
20 lip, 08:02
Jestem bardzo zaskoczony cudownymi doświadczeniami i cudami DR ISIKOLO które zostały rozpowszechnione w Internecie i na całym [...]»
Nora
19 lip, 06:49
Nazywam się Nora Zvonimir jestem tu aby podzielić się świadectwem o tym jak dr Isikolo mi pomógł. Po [...]»

Najczęściej...