Podziel się   

Świat Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-02-14 21:13:39 · Czytany 6584 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Illinois zbliża się do legalizacji małżeństw homoseksualnych

Tegoroczne Walentynki przyniosły nie lada niespodziankę dla osób będących w związkach homoseksualnych w Illinois- w stanowym Senacie, siłą głosów 34:21, przegłosowana została ustawa umożliwiająca zawieranie związków małżeńskich przez pary homoseksualne. 

Ustawa wkrótce trafi przed oblicze Izby Reprezentantów. Podobnie jak w Senacie, tak i w Izbie większość utrzymują Demokraci, jednak nie można mieć pewności, że akt prawny nie napotka tam żadnych trudności. Tym bardziej, że przeciwnicy nowej regulacji właśnie w Izbie przewidują prawdziwą batalię, a aby ustawa mogła być ustanowiona, potrzebuje 60 aprobujących głosów.

Podpisanie ustawy zbiegło się w czasie z ogólnokrajową kampanią na rzecz małżeństw homoseksualnych. Między innymi na skutek jej działań, w listopadzie ubiegłego roku w trzech stanach (Maryland, Maine i Washington) w drodze referendum zostały zalegalizowane małżeństwa osób o jednakowej płci, natomiast w trzech kolejnych (Hawaje, Rhode Island i Delaware) rozważana jest ich legalizacja.

Warto też nadmienić, że za legalizacją małżeństw homoseksualnych wypowiedział się zarówno Barack Obama, jak i Pat Quinn. „Wzywam Izbę Reprezentantów do przyjęcia tej regulacji, aby Illinois było przyjaznym miejscem dla każdego"-powiedział w czwartek Gubernator Illinois.

Jeżeli ustawa wejdzie w życie, Illinois będzie dziesiątym stanem USA zezwalającym na zawieranie małżeństw homoseksualnych.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Świat

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...