Podziel się   

Świat Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-02-14 21:13:39 · Czytany 3937 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Illinois zbliża się do legalizacji małżeństw homoseksualnych

Tegoroczne Walentynki przyniosły nie lada niespodziankę dla osób będących w związkach homoseksualnych w Illinois- w stanowym Senacie, siłą głosów 34:21, przegłosowana została ustawa umożliwiająca zawieranie związków małżeńskich przez pary homoseksualne. 

Ustawa wkrótce trafi przed oblicze Izby Reprezentantów. Podobnie jak w Senacie, tak i w Izbie większość utrzymują Demokraci, jednak nie można mieć pewności, że akt prawny nie napotka tam żadnych trudności. Tym bardziej, że przeciwnicy nowej regulacji właśnie w Izbie przewidują prawdziwą batalię, a aby ustawa mogła być ustanowiona, potrzebuje 60 aprobujących głosów.

Podpisanie ustawy zbiegło się w czasie z ogólnokrajową kampanią na rzecz małżeństw homoseksualnych. Między innymi na skutek jej działań, w listopadzie ubiegłego roku w trzech stanach (Maryland, Maine i Washington) w drodze referendum zostały zalegalizowane małżeństwa osób o jednakowej płci, natomiast w trzech kolejnych (Hawaje, Rhode Island i Delaware) rozważana jest ich legalizacja.

Warto też nadmienić, że za legalizacją małżeństw homoseksualnych wypowiedział się zarówno Barack Obama, jak i Pat Quinn. „Wzywam Izbę Reprezentantów do przyjęcia tej regulacji, aby Illinois było przyjaznym miejscem dla każdego"-powiedział w czwartek Gubernator Illinois.

Jeżeli ustawa wejdzie w życie, Illinois będzie dziesiątym stanem USA zezwalającym na zawieranie małżeństw homoseksualnych.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Świat

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Franka Mauro
17 lip, 03:47
To najwspanialsza rzecz jakiej kiedykolwiek doświadczyłem w swoim życiu i muszę podzielić się tym wspaniałym świadectwem. Moje podziękowania [...]»
Gloria Kifita
16 lip, 23:11
What more can i say about this great man. Firstly Dr I will want to say a very [...]»
Elena Vedran
16 lip, 03:24
Nazywam się Elena Vedran. Bardzo się cieszę że mogę dzielić się moim wspaniałym i wspaniałym świadectwem ze wszystkimi [...]»

Najczęściej...