Podziel się   

Świat Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-05-01 20:40:56 · Czytany 4125 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Pochód pierwszomajowy w obronie imigrantów

fot. Chris Sweda

W środę, 1 maja, odbył się w Chicago pochód, w którym przeszły setki demonstrantów, głównie latynoskiego pochodzenia, postulujących o wstrzymanie deportacji nielegalnych imigrantów aż do czasu zakończenia reformy imigracyjnej.

   „Jesteśmy pracownikami. Jesteśmy rodzicami. Nie przestaniemy walczyć aż do zakończenia procederu deportacji”- powiedziała jedna z uczestniczek. Wiele z nielegalnych imigrantów wiąże duże nadzieje z zapowiadaną reformą i umożliwieniem uzyskania legalnego statusu, a w dalszej perspektywie nawet obywatelstwa. Szacuje się, że na wprowadzeniu reformy w życie mogłoby skorzystać nawet 11 milionów osób w całym kraju. Jednak nie wszyscy obserwatorzy byli przychylni demonstrantom. Pojawiły się głosy niezadowolenia, że imigranci są tutaj nielegalnie, złamali więc prawo, a żądają jeszcze przepustki od amerykańskiego prawodawcy dla siebie i swoich rodzin.

    W marszu ulicami Chicago przeszli między innymi przedstawiciele związków zawodowych, Katolickiej Archidiecezji w Chicago, zielonoświątkowe kościoły oraz organizacje społeczne, zarówno z miasta, jak i z przedmieść.

   Pochody w sprawie wstrzymania deportacji przeszły także w innych amerykańskich miastach.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Świat

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Marek
21 maj, 03:04
Chwilówki nie są złym rozwiązaniem pod warunkiem że przestrzegamy okresu na jakie są udzielane. Wiele firm oferuje pierwszą [...]»
Kate Igor
19 maj, 04:57
Dziękuję panu dr Isikolo za prawdziwe czary. Natknąłem się na wiele świadectw zeznań DR ISIKOLO rzucającego zaklęcia voodoo [...]»
Renata.37
17 maj, 06:27
Odkryłam jogę dość późno ale może to i lepiej bo teraz mam sprawdzone sposoby na walkę z bólem [...]»

Najczęściej...