Podziel się   

Świat Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-08-07 16:53:07 · Czytany 6027 razy · 1 komentarz
Nowszy Starszy

Telekonferencja liderów Al- Kaidy źródłem paniki w amerykańskich ambasadach

Fot: Internet

Media amerykańskie poinformowały, że u źródeł zamknięcia ambasad USA była telekonferencja, w której uczestniczył szef Al-Kaidy Ajman al-Zawahiri, oraz inni przywódcy stowarzyszeni z siatką organizacji terrorystycznych.

Amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) przechwyciła wymianę informacji, z których wynikało że Al-Kaida planowała duży zamach terrorystyczny.

W telekonferencji wzięło udział ponad 20 przedstawicieli lub liderów organizacji związanych z Al-Kaidą, którzy szczegółowo omawiali planowane zamachy. Z przechwyconych informacji wynikało, że w wyznaczonych miejscach miały już przebywać brygady siatki terrorystycznej.

Spisek Al-Kaidy miał na celu m.in. ataki na infrastrukturę gazową oraz naftową, a także uprowadzenie lub zabójstwo obcokrajowców.

We wtorek Waszyngton i Londyn powiadomiły, że w związku z zagrożeniem czasowo wycofują swój personel dyplomatyczny z Jemenu.

 

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Świat

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polityka · Polonia w USA

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

DJ · 2013-08-11 15:52:23

kolejna obłuda wywiadu, wystarczy zrobić za pomoca wywiadu konferencje z kilku krajów arabskich na innym komunikatorze poza usa, podszyc sie, wywiady to lubia, trzeba uzasadnic wydawanie duzej kasy na smieci ktore nie da sie zweryfikowac, amerykanscy analitycy sa tak obludni jak radzieckie rakiety w czasach komuny, nie pomoga ale moga zawsze odstraszac, to ja moge robic juz za darmo ale tylko raz. pozdrawiam amerykanow ale nie wpolczuje jaki sobie rzad wybrali taki maja kraj

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...