Podziel się   

Świat Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2012-07-19 11:55:32 · Czytany 4082 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

USA: reforma zdrowotna Obamy może upaść

polonia.wp.pl
Zwolennicy reformy zdrowia prezydenta Obamy (fot. AP / David Goldman)

Amerykańscy parlamentarzyści będą głosować nad unieważnieniem reformy systemu ubezpieczeń zdrowotnych. Ustawa zaproponowana przez Baracka Obamę została uchwalona dwa lata temu. Republikanie wskazują jednak na co najmniej kilka minusów ustawy i od wielu miesięcy starają się nią unieważnić.

Ustawa nakłada na amerykańskich obywateli obowiązek wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia. Rozwiązania przyjęte przez Demokratów dotyczą jednak jedynie osób, które mają stałe zameldowanie. Nie rozwiązano więc kwestii opieki zdrowotnej nad osobami najuboższymi i bezdomnymi, chociaż według zapowiedzi prezydenta Obamy, nowy system opieki zdrowotnej miał przede wszystkim dać dostęp tym osobom, których nie stać na prywatną służbę zdrowia. Republikanie zwracają też uwagę na fakt, że powszechne ubezpieczenie zdrowotne ma również obejmować refundację antykoncepcji oraz sterylizację, a to jest dla nich nie do przyjęcia.

Szanse na unieważnienie ustawy zdrowotnej są niewielkie. Partia Republikańska może przegłosować zmiany w Izbie Reprezentantów, ale w Kongresie nie ma wystarczającej większości, by te zmiany zatwierdzić.

Źródło: polonia.wp.pl

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Świat

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polityka · Polonia w USA · Zdrowie i uroda

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Marek
21 maj, 03:04
Chwilówki nie są złym rozwiązaniem pod warunkiem że przestrzegamy okresu na jakie są udzielane. Wiele firm oferuje pierwszą [...]»
Kate Igor
19 maj, 04:57
Dziękuję panu dr Isikolo za prawdziwe czary. Natknąłem się na wiele świadectw zeznań DR ISIKOLO rzucającego zaklęcia voodoo [...]»
Renata.37
17 maj, 06:27
Odkryłam jogę dość późno ale może to i lepiej bo teraz mam sprawdzone sposoby na walkę z bólem [...]»

Najczęściej...