Podziel się   

Świat Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2012-07-19 11:55:32 · Czytany 4258 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

USA: reforma zdrowotna Obamy może upaść

polonia.wp.pl
Zwolennicy reformy zdrowia prezydenta Obamy (fot. AP / David Goldman)

Amerykańscy parlamentarzyści będą głosować nad unieważnieniem reformy systemu ubezpieczeń zdrowotnych. Ustawa zaproponowana przez Baracka Obamę została uchwalona dwa lata temu. Republikanie wskazują jednak na co najmniej kilka minusów ustawy i od wielu miesięcy starają się nią unieważnić.

Ustawa nakłada na amerykańskich obywateli obowiązek wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia. Rozwiązania przyjęte przez Demokratów dotyczą jednak jedynie osób, które mają stałe zameldowanie. Nie rozwiązano więc kwestii opieki zdrowotnej nad osobami najuboższymi i bezdomnymi, chociaż według zapowiedzi prezydenta Obamy, nowy system opieki zdrowotnej miał przede wszystkim dać dostęp tym osobom, których nie stać na prywatną służbę zdrowia. Republikanie zwracają też uwagę na fakt, że powszechne ubezpieczenie zdrowotne ma również obejmować refundację antykoncepcji oraz sterylizację, a to jest dla nich nie do przyjęcia.

Szanse na unieważnienie ustawy zdrowotnej są niewielkie. Partia Republikańska może przegłosować zmiany w Izbie Reprezentantów, ale w Kongresie nie ma wystarczającej większości, by te zmiany zatwierdzić.

Źródło: polonia.wp.pl

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Świat

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polityka · Polonia w USA · Zdrowie i uroda

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Antonia Filip
20 lip, 08:02
Jestem bardzo zaskoczony cudownymi doświadczeniami i cudami DR ISIKOLO które zostały rozpowszechnione w Internecie i na całym [...]»
Nora
19 lip, 06:49
Nazywam się Nora Zvonimir jestem tu aby podzielić się świadectwem o tym jak dr Isikolo mi pomógł. Po [...]»
Franka Mauro
17 lip, 03:47
To najwspanialsza rzecz jakiej kiedykolwiek doświadczyłem w swoim życiu i muszę podzielić się tym wspaniałym świadectwem. Moje podziękowania [...]»

Najczęściej...