Podziel się   

Zdrowie i uroda Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2015-08-04 14:26:51 · Czytany 2755 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

5 błędów, których powinieneś unikać w trosce o zdrowy sen!

Fot: Internet

Sen ma ogromny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu i wszystkich jego narządów. Człowiek przesypia średnio ok 25 lat swojego życia! Warto zadbać o to aby ten czas był wykorzystany jak najefektywniej aby umożliwić naszemu organizmowi pełną regenerację na co dzień. Dzisiaj zaprezentuję 5 najczęściej popełnianych błędów, które mają negatywny pływ na zdrowy i komfortowy sen.

1. Brak harmonogramu snu!

Nieregularny sen oraz zarwane noce mają bardzo negatywny wpływa na naturalny rytm snu i zaburzają nasz zegar biologiczny. Skutkami tego typu poczynań mogą być kłopoty z zasypianiem, poddenerwowanie oraz złe samopoczucie.

2. Podjadanie słodyczy!

Słodycze zaburzają metabolizm i podnoszą poziom cukru we krwi nadmiernie obciążając organy, które biorą udział w regulacji hormonalnej. Taka huśtawka hormonalna może mieć zły wpływ na rytm snu, poprzez powodowanie wybudzania w różnych częściach nocy, w zależności od zmieniającego się poziomu hormonów.

3. Pigułki na sen

Pigułki nasenne jedynie maskują problem bezsenności, a nie zwalczają leżących u jej podstaw przyczyn. Liczne badania nad snem dowiodły, że tabletki nasenne – zarówno te na receptę, jak i te spod lady – wyrządzają na dłuższą metę więcej złego niż dobrego. Mogą być bardzo uzależniające i niebezpieczne. Przydają się niekiedy przez krótki okres czasu, ale przy dłuższym stosowaniu, mogą pogorszyć bezsenność.

4. Telewizja do poduszki

Udowodniono, że nawet 15 minut oddziaływania na organizm ludzki energii emitowanej z ekranu monitora może wydłużyć proces zasypiania nawet do 60 minut!

5. Brak odpowiedniego przygotowania

Zadbaj o to aby odpowiednio przygotować sypialnie, Wystarczy kilka prostych czynności, które możesz wykonać przed snem: zgaś światło, zadbaj by w pokoju było cicho, wyłącz wszystkie urządzenia elektroniczne,  przewietrz miejsce, w którym śpisz. Nie zapomnij o odpowiedniej poduszce, która utrzyma Twój kręgosłup w prostej linii.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Zdrowie i uroda

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polska · Psychologia i rozwój człowieka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Ana Filipova
22 lip, 12:24
Jak mogę wyjaśnić to światu że jest człowiek o imieniu DR ISIKOLO który pomógł mi przywrócić mojego byłego [...]»
Antonia Filip
20 lip, 08:02
Jestem bardzo zaskoczony cudownymi doświadczeniami i cudami DR ISIKOLO które zostały rozpowszechnione w Internecie i na całym [...]»
Nora
19 lip, 06:49
Nazywam się Nora Zvonimir jestem tu aby podzielić się świadectwem o tym jak dr Isikolo mi pomógł. Po [...]»

Najczęściej...