Podziel się   

Zdrowie i uroda Pokaż wszystkie »

Wydanie 2010-02 · Opublikowany: 2010-04-19 23:25:13 · Czytany 7605 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Cudotwórcze maseczki

Stosowanie maseczek kosmetycznych było znane już w starożytności. Począwszy od miąższu owocowego, miodu, zmielonych nasion i łupin, poprzez błoto, muł rzeczny i zioła próbowano na najróżniejsze sposoby upiększyć wygląd skóry, włosów i ciała.

Czym tak naprawdę jest maseczka i jakie jest jej działanie? Otóż maseczki kosmetyczne mogą mieć różny skład i konsystencję, a ich wspólnym celem jest poprawa stanu skóry po pierwszym lub wielokrotnym zastosowaniu. Ten rodzaj kosmetyku ma o wiele bardziej intensywne działanie, niż kremy i wprowadza do skóry substancje aktywne, odżywia, regeneruje, łagodzi, odmładza. Oprócz pozytywnego oddziaływania na skórę, maseczki spełniają jeszcze jedną funkcję – służą odprężeniu i relaksowi, można je nakładać podczas kąpieli, gdyż wchłaniają się lepiej w wilgotnym i ciepłym otoczeniu.           

Maski można podzielić ze względu na formę i sposób działania.

Formy są zróżnicowane, może to być drobno lub grubiej zmielony proszek, który po zmieszaniu z wodą tworzy papkę lub pastę. Spotyka się maski peel-off – to takie, które ściągamy w jednym kawałku. Istnieją maski kremowe, mające formę emulsji i maski żelowe – beztłuszczowe.

Sposób działania maski jest różnorodny. Ze względu na funkcję, jaką pełni, można znaleźć:

- maski ściągające – zazwyczaj pozbawione tłuszczy i przeznaczone dla skór tłustych (glinki, zioła),
- maski nawilżające – zatrzymujące wodę w skórze i bogate w lipidy (mogą być żelowe),
- maski balansujące – przeznaczone do skór mieszanych,
- maski oczyszczające – usuwające martwy naskórek i oczyszczające pory (zawierają enzymy, kwasy owocowe, zmielone łupiny i pestki),
- maski odżywcze – przeznaczone dla skóry dojrzałej i osób palących,
- maski liftingujące – maski napinające po 50. roku życia,
- maski termiczno-modelujące – stosowane zwykle tylko w gabinecie kosmetycznym (poprawiające krążenie i wspomagające wchłanianie się wcześniej nałożonych preparatów),
- maski odtoksyczniające – świetne u osób palących i ze skórą trądzikową,

Przed podjęciem decyzji jak często i która maseczka jest przeznaczona do odpowiedniego rodzaju skóry, warto skonsultować się z profesjonalistą.

Cera podlega zmianom podczas całego roku i ma na to wpływ klimat, pora roku i to, co jemy oraz stres (to ma wpływ na nasze hormony). I tak na przykład, skóra, która w lecie była tłusta, w zimie może być sucha.

Dlaczego więc warto używać maseczek? Odpowiedź jest bardzo prosta. Regularne ich stosowanie to znakomita profilaktyka w walce z pogłębianiem się i tworzeniem kolejnych problemów związanych z naszą cerą. A co najważniejsze, działają przeciwzmarszczkowo, wygładzają naskórek i wspomagają efekty uzyskane dzięki zabiegom w gabinetach kosmetycznych.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Zdrowie i uroda

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polonia w USA · Rozrywka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...