Podziel się   

Zdrowie i uroda Pokaż wszystkie »

Wydanie 2012-02 · Opublikowany: 2012-04-04 19:15:39 · Czytany 7875 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy
Artykuł sponsorowany

Laser na lunch, czyli jak wyglądać młodziej i piękniej

Dr Mariusz Kozioł jest praktykującym ginekologiem. Ukończył Pomorską Akademię Medyczną w Szczecinie. Certifikowany przez Amerykański Board of Obstetrics and Gynecology, specjalizuje się w operacjach ginekologicznych i ciążach wysokiego ryzyka. Ponadto doktor Kozioł zajmuje się kosmetyką upiększającą w Carmen's Nicole Spa and Laser przy 153 N. Northwest Hwy w Park Ridge, gdzie pełni funkcję dyrektora medycznego i wykonuje zabiegi laserowe.

O zabiegu laserowym, trwającym nie dłużej niż przysłowiowa przerwa na lunch, rozmawia z dr Mariuszem Koziołem Ilona Waksmundzki.

Odmładzanie dojrzałej skóry to dzisiaj dużo łatwiejsze zadanie niż chociażby parę lat temu, dzięki ogromnemu postępowi w technice laserowej. Laser, na którym pracujemy w Carmen's Nicole Spa and Laser, jest jednym z najnowocześniejszych na rynku. Dzięki zastosowaniu tzw. „Lunchtime Laser” nasza skóra będzie wyglądać młodziej i piękniej, bez ubocznych skutków i czasu na rekonwalescencję.

Co daje taki zabieg i jak działa?

Zabieg „Lunchtime Laser” bazuje na zastosowaniu lasera do odmłodzenia skóry twarzy, szyi, dekoltu czy dłoni, przenikając głęboko w warstwy naskórka i składa się z dwóch elementów: systemu chłodzącego skórę i penetrującego ją lasera. System chłodzenia jest zastosowany po to, by światło lasera mogło bezpiecznie penetrować warstwy skóry w celu stymulacji komórek kolagenowych i żeby działać jako naturalne znieczulenie. Tak stymulowane komórki wytwarzają potrzebny każdej skórze kolagen i włókna elastynowe, których pracę spowalnia naturalny proces starzenia. Laser powoduje zwiększenie ilości komórek kolagenowych,  przez to naturalną produkcję kolagenu w skórze, a co za tym idzie, poprawę jej wyglądu.

Czy zastosowanie lasera boli?

„Lunchtime laser” jest bezpiecznym zabiegiem, który raczej nie sprawia bólu, ale jak wcześniej wspomniałem, w zależności od rodzaju cery i wrażliwości skóry może spowodować lekki dyskomfort, w takim przypadku stosujemy znieczulający krem. Zanim przystąpimy do zabiegu, robimy pacjentowi próbę, która daje nam możliwość określenia wrażliwości skóry.

Jak długo trwa tego typu zabieg? Czy można go stosować z innymi zabiegami kosmetycznymi?

Ponieważ nazwa „Lunchtime Laser” mówi sama za siebie, jest to zabieg, który praktycznie można wykonać podczas przerwy na lunch, bo trwa do 30 minut. Na pewno pierwsza wizyta może być nieco dłuższa, ponieważ rozmawiamy indywidualnie z pacjentem, ale następne można przeprowadzić szybciej. Należy zawsze pamiętać, że każda skóra jest inna i w zależności od jej unikalnych właściwości, po zabiegu może wystąpić lekkie zaczerwienienie, ale nie musi. Zaraz po zabiegu można zastosować makijaż i pójść z powrotem do pracy.

Laser jest bezpieczny i może być stosowany z takimi zabiegami jak mikrodermabrazja, botox czy laser wyrównujący powierzchnię skóry.

Ile zabiegów jest rekomendowanych i jak długo widoczne są jego efekty?

Kliniczne badania sugerują dwie, trzy sesje konieczne do stymulacji komórek kolagenowych. Przyjmując, że każda skóra jest inna i w zależności od potrzeby, ilość zabiegów dobiera się indywidualnie. Zalecane są także sesje podtrzymujące produkcję kolagenu, bo należy pamiętać, że proces starzenia skóry postępuje nadal i co jakiś czas komórki kolagenowe potrzebują dostać stymulację do dalszej produkcji kolagenu. W tym zabiegu efekty widoczne są dopiero do dwóch tygodni po zabiegu, bo tyle mniej więcej czasu zabiera komórkom kolagenowym  rozmnożenie się. Możemy zatem cieszyć się odmłodzoną skórą znacznie dłużej niż po innych zabiegach działających naskórnie.

Czy na zabiegi laserowe przychodzą również panowie?

Oczywiście. Powiedziałbym,że coraz więcej panów wykonuje zabiegi poprawiające kondycję skóry twarzy, a także laserowe usuwanie zbędnego owłosienia, które również mamy w swojej ofercie. Zapraszam, zarówno panie, jak i panów do naszego gabinetu odnowy Carmen's Nicole Spa and Laser przy 153 N. Northwest Hwy, Park Ridge IL 60068, Tel: 847-825-9083  można nas też znaleźć na stronie internetowej www.carmennicoles.com. Oferujemy nie tylko laserowe odmładzanie skóry twarzy i dekoltu, ale również usuwanie zbędnego owłosienia, żyłek pajęczykowatych oraz wszelkich przebarwień skórnych. Carmen's Nicole Spa and Laser oferuje również szeroką gamę zabiegów masażu i dobrane indywidualnie do rodzaju cery kosmetyki.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Zdrowie i uroda

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...