Podziel się   

Biznes i gospodarka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2018-06-21 09:25:33 · Czytany 4740 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Czy warto wziąć pożyczkę ratalną przez internet?

Nie ma dnia, aby któryś z Polaków nie sięgał po pożyczkę ratalną online. Produkt ten staje się coraz bardziej popularne, a liczba ofert firm pozabankowych robi wrażenie. Instytucje finansowe zaciekle walczą o każdego klienta, proponując szybkie rozwiązanie jego problemów. Po zobowiązanie można starać się obecnie niemal od ręki. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie, czy warto brać pożyczkę ratalną przez internet?

Dawniej zobowiązania pieniężne były domeną banków i klient, który chciał zdobyć dodatkową gotówkę, musiał wybrać się do placówki, a następnie przejść długi proces weryfikacyjny i analizę potencjału finansowego. Dzięki pojawieniu się na rodzimym rynku wielu instytucji pozabankowych pożyczkę może zdobyć niemal każdy i to bez zbędnych formalności.

 

Rozwój rynku pożyczkowego

 

Podmioty świadczące usługi pożyczkowe robią wszystko, by zdobyć nowych klientów. Chcąc wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom i potrzebom zapewniają im możliwość elektronicznego aplikowania o wsparcie finansowe. Pożyczka ratalna, czy popularna chwilówka stały się więc produktem dla niemal każdego chętnego. Pożyczkodawcy nie ustanawiają bowiem wygórowanych wymagań. Jedyne dotyczą pełnoletniości oraz polskiego obywatelstwa i najczęściej konieczności zamieszkiwania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Pożyczka ratalna online – czym jest?

 

To rodzaj zobowiązania długoterminowego, którego wysokość jest większa niż w przypadku chwilówek i niższa od tradycyjnego kredytu bankowego. Instrument ten adresowany jest do osób, które potrzebują wyższej kwoty na długi okres spłaty. Pożyczkobiorca, który sięgnie po zobowiązanie ratalne ma na zwrot środków nawet kilkadziesiąt miesięcy, a spłata odbywa się w stałych, rosnących lub malejących ratach, które opłaca się każdego miesiąca.

 

Jak zaciągnąć pożyczkę?


Cały proces, od wnioskowania o pieniądze aż do otrzymania ich na rachunek bankowy, przebiega drogą internetową. To spore ułatwienie dla klientów, którzy nie muszą tym samym odbywać kilku wycieczek do placówki. Większość instytucji pozabankowych nie posiada nawet oddziału stacjonarnego, a wszelkie sprawy i wątpliwości są rozwiązywane z konsultantami telefonicznie lub mailowo. Aby sięgnąć po pożyczkę ratalną należy wypełnić i przesłać wniosek dostępny na stronie danej firmy, a następnie czekać na decyzję. Najczęściej podmioty te nie sprawdzają wnioskodawców w bazach dłużników ani nie oceniają ich zdolności kredytowej. Z tego powodu pożyczka ratalna jest dziś produktem finansowym, który z całą pewnością można polecić każdemu.

 

Na co uważać?


Przede wszystkim należy zastanowić się dwa razy zanim skorzysta się z usług konkretnej firmy. Na rynku funkcjonuje mnóstwo instytucji pozabankowych, warto sprawdzić i porównać oferty większości z nich. Dzięki temu wybór będzie w pełni świadomy i w miarę opłacalny dla przyszłego pożyczkobiorcy. W tym celu można skorzystać z informacji dostępnych na takich stronach jak m.in. polecampozyczke.pl. Pamiętajmy, że to do klienta należy ostateczna decyzji, a im więcej dowie się o pożyczce jeszcze przed podpisaniem umowy, tym lepiej dla niego i jego portfela.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Biznes i gospodarka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...