Podziel się   

Biznes i gospodarka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2018-06-13 12:28:05 · Czytany 4442 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Dlaczego klient firmy pożyczkowej może czuć się bezpiecznie?

Zastanawiasz się nad wzięciem pożyczki, ale obawiasz się oszustwa, lichwiarskiego oprocentowania czy haczyków w umowie, które mogłyby Cię pogrążyć finansowo? O ile jeszcze kilka lat temu rzeczywiście istniało takie ryzyko, o tyle dzisiaj nie ma się czego bać. Dzięki korzystnym dla klientów zmianom w prawie i dynamicznemu rozwojowi najnowszych technologii internetowych zaciągnięcie pożyczki jest bezpieczne jak nigdy wcześniej.

Korzystne zmiany w prawie

Ustawa o nadzorze nad rynkiem finansowym wraz z Ustawą o kredycie konsumenckim regulują rynek pożyczek i kredytów. Ich ostatnie nowelizacje weszły w życie odpowiednio w 2016 i 2017 roku, rewolucjonizując branżę pożyczek. Niezwykle istotną zmianą było określenie maksymalnego limitu kosztów pozaodsetkowych pożyczki, które wcześniej mogły przyjmować dowolne wartości, a od czasu wejścia w życie nowych przepisów nie mogą przekraczać 25% kwoty zadłużenia i 30% tej sumy w ujęciu rocznym.

Po znowelizowaniu prawa nieuczciwe praktyki firm pożyczkowych, które obciążały klientów ogromnymi kosztami dodatkowymi niezwiązanymi z oprocentowaniem, zostały znacznie ukrócone. Obecnie nie ma też mowy o lichwiarskich odsetkach, gdyż prawo określa maksymalne oprocentowanie na poziomie nie więcej niż czterokrotności wysokości stopy kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego. Aby poprawić sytuację klientów w relacji z podmiotami oferującymi pożyczki, zablokowano również możliwość ciągłego „rolowania” zadłużenia, czyli spłacania jednej pożyczki kolejną. Z myślą o dłużnikach wprowadzono także górne limity odsetek za opóźnienie ze spłatą.

Bezpieczeństwo klientów zwiększają formalne wymagania w stosunku do firm udzielających pożyczek. Obecnie mogą one działać wyłącznie w formie spółek akcyjnych lub spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, co ułatwia ich kontrolę i sprawia, że stają się bardziej przejrzyste. Ponadto tego rodzaju działalność można prowadzić wyłącznie pod warunkiem dysponowania kapitałem w wysokości 200 tys. zł, którego źródłem nie mogą być pożyczki ani kredyty.

Szybkie, łatwe i bezpieczne pożyczki przez Internet

Wzięcie pożyczki jest dziś łatwe i bezpieczne często bez formalności – nie tylko dzięki zmianom w prawie, ale również za sprawą powszechnej dostępności Internetu. W Sieci można z jednej strony szybko porównać oferty pożyczek pod różnymi kątami, jak np. maksymalna kwota, czas spłaty czy wysokość oprocentowania, a z drugiej poczytać opinie użytkowników na temat danej firmy. Bez problemu możesz sprawdzić opinie o Vivus, London, Credit Star czy Credissmo. Porównanie pożyczek jest zaś możliwe dzięki darmowym porównywarkom internetowym, takim jak np. lowcachwilowek.pl

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Biznes i gospodarka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...