Podziel się   

Biznes i gospodarka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2015-10-08 13:58:04 · Czytany 2397 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

To uczestnictwo winno zaowocować

Fot: Internet

We wrześniu na Wystawie Światowej  Expo 2015 obchodzono ważny dla naszego kraju dzień – Dzień Polski.  Z tej okazji z udziałem przedstawicieli polskiego rządu oraz strony włoskiej odbyły się oficjalne uroczystości. Między innymi miały miejsce występ artystyczny Orkiestry Wojska Polskiego Garnizonu Warszawa, uroczysta parada i zwiedzanie naszego pawilonu. Otwarty został „Stół Polski” z najsmaczniejszymi polskimi produktami. W tym też pawilonie jeden z najbardziej utalentowanych  artystów, zwycięzca Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, Andrzej Wierciński, przedstawił koncert fortepianowy e-moll tego właśnie kompozytora. Później goście wzięli udział w zabawie w rytmie polskich i włoskich przebojów lat 60. i 70. Wieczorem, o 20:30,  w Auditorium di Milano przed międzynarodową publiką wystąpiła Orkiestra Filharmonii Narodowej w Warszawie pod dyrekcją Jacka Kaspszyka.

Należy podkreślić, że dotychczas Pawilon Polski odwiedziło ok. 816 000 gości. 

W tym czasie odbyło się 16 tygodni regionalnych i tematycznych, miały miejsce konferencje gospodarcze, pokazy kulinarne, promocje polskiej kultury i turystyki – i wszystko w atmosferze znanej polskiej gościnności.

Pawilon Polski jest czwartym co do wielkości pawilonem wśród wszystkich pawilonów należących do krajów biorących udział w EXPO 2015. Zachwyca zwiedzających wyjątkową elewacją nawiązującą do typowych dla polskiego krajobrazu drewnianych skrzynek na jabłka. Niemal na 1400 mkw powierzchni ekspozycyjnej znajdują się także m.in. restauracja serwująca dania kuchni polskiej, sklep z polskimi produktami, sala kinowa, instalacja multimedialna, przestrzeń zabawy interaktywnej itp. Do tej pory odbyły się tam takie imprezy, jak Tydzień Polski Wschodniej, Tydzień Polskiej Turystyki i parę tygodni poświęconych różnym polskim województwom.

Jak powiedział biorący udział w uroczystościach wicepremier Janusz Piechociński, udział Polski w tej wielkiej wystawie przynosi nam zasłużoną dumę. Szczególnie istotne są efekty programu promocji gospodarczej – jego wymierne korzyści dostrzegają  setki przedsiębiorców z całego kraju, którzy nawiązują owocną współpracę z partnerami z Włoch i innych krajów. Szczególnie ważne jest to dla naszego sektora spożywczego.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Biznes i gospodarka

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polonia na świecie · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Anita
25 maj, 06:36
No to teraz mam zagwozdkę czy lepszy będzie ekspres do kawy saeco czy de longhi ale na pewno [...]»
Marek
21 maj, 03:04
Chwilówki nie są złym rozwiązaniem pod warunkiem że przestrzegamy okresu na jakie są udzielane. Wiele firm oferuje pierwszą [...]»
Kate Igor
19 maj, 04:57
Dziękuję panu dr Isikolo za prawdziwe czary. Natknąłem się na wiele świadectw zeznań DR ISIKOLO rzucającego zaklęcia voodoo [...]»

Najczęściej...