Podziel się   

Biznes i gospodarka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-04-23 21:31:56 · Czytany 4144 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Wzrosło bezrobocie w Illinois

Jak wynika z raportu Departamentu Pracy, w marcu w stanie Illinois blisko 18 tysięcy osób straciło pracę. Uplasowało to Illinois na niechlubnym drugim miejscu pod względem największego wzrostu bezrobocia w minionym miesiącu. Więcej bezrobotnych pojawiło się tylko w Ohio, gdzie pracę straciło ponad 20 tysięcy osób.

W marcu bezrobocie w Illinois osiągnęło 9,5 % (bez pracy pozostawało prawie 630 tysięcy osób) i jest tym samym o prawie 2 punkty procentowe wyższe od średniej krajowej, która obecnie wynosi 7,6 %. Nie jest to jednak najgorsza sytuacja, z jaką musiało się zmierzyć Illinois- największy poziom bezrobocia został odnotowany w styczniu i lutym 2010 roku, kiedy to słupki wskazywały 11,3 %.

Próg 9 % przekroczyły w marcu także stany: California (9,4%), Missisipi (9,4%), Nevada (9,7%), New Jersey (9,0%), Północna Karolina (9,2%) i Rhode Island (9,1%). Pochwalić może się natomiast Północna Dakota, która ze stopą bezrobocia wynoszącą 3,3 %, uplasowała się na szczycie listy stanów z najmniejszą ilością niezatrudnionych. Mimo wszystko miniony miesiąc w skali krajowej pozwolił optymistycznie spojrzeć na gospodarkę- w 26 stanach stopa bezrobocia spadła, w 17 stanach nie zauważono różnicy, a tylko w 7 wzrosła.

Pozostaje zastanawiać się, czy ogólny spadek bezrobocia w skali kraju jest skutkiem rozruszania gospodarki, czy może tylko corocznym trendem wiążącym się z nastaniem ciepłych miesięcy i rozpoczęciem wielu prac sezonowych.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Biznes i gospodarka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Ana Filipova
22 lip, 12:24
Jak mogę wyjaśnić to światu że jest człowiek o imieniu DR ISIKOLO który pomógł mi przywrócić mojego byłego [...]»
Antonia Filip
20 lip, 08:02
Jestem bardzo zaskoczony cudownymi doświadczeniami i cudami DR ISIKOLO które zostały rozpowszechnione w Internecie i na całym [...]»
Nora
19 lip, 06:49
Nazywam się Nora Zvonimir jestem tu aby podzielić się świadectwem o tym jak dr Isikolo mi pomógł. Po [...]»

Najczęściej...