Podziel się   

Kogel-mogel Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2016-04-26 09:31:27 · Czytany 2330 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Tanie, efektowne dekoracje ścian - czy to możliwe?

Architekci i projektanci prześcigają się w tworzeniu nowych możliwości dekoracji mieszkań i domów. Skończyły się czasy, w których to wystarczyło pomalować ściany na bardziej oryginalny kolor lub jedną z nich pozostawić w całkiem odmiennej barwie. Także ludzie wiedzeni ciekawymi, nietuzinkowo zaprojektowanymi wnętrzami, które widać w filmach czy serialach pokazywanymi w telewizji, coraz częściej sami pragną mieć coś oryginalnego w swoich czterech kątach.

            Jak wiadomo, jeśli ma się dużo pieniędzy to w zasadzie nie mamy ograniczeń i możemy dowolnie projektować wnętrza na miarę naszych potrzeb, zarówno funkcjonalnych jak i estetycznych. Jednak niektórzy z nas, zdecydowanie zwracają uwagę na koszty takiej inwestycji. Jednym z najczęściej spotykanych sposobów na ciekawą, a jednocześnie tanią aranżację wnętrza jest zastosowanie fototapety. Jest to metoda naprawdę prosta i szybka w realizacji, nie pochłania zbyt dużo czasu, a daje naprawdę świetne efekty.

Jedynym naszym zmartwieniem jest wymyślenie, gdzie w naszym domu czy mieszkaniu chcielibyśmy mieć taką fototapetę a całą resztą zajmą się specjaliści. Na stronie producentów fototapet, takich jak np. PIXERS, możemy znaleźć całą paletę wzorów zdjęć i grafik, które mogą zostać wykorzystane do dekoracji. Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia; każdy dobry producent umożliwia zmianę materiału, wybranie nowego rozmiaru tapety lub ustawienie nieco innego kadru niż ten pierwotnie proponowany. Sam montaż jest bardzo prosty – fototapetę nakłada się na ścianę, używając kleju, tak jak w przypadku tradycyjnych tapet.

Fototapeta to ciekawe rozwiązanie zarówno do salonu, pokoju dziecięcego czy też kuchni. Wykonywane są ze specjalnie zabezpieczonego i wzmocnionego papieru lub z winylu. Z tego względu są one łatwe w utrzymaniu, wystarczy je przetrzeć mokrą szmatką z delikatnym detergentem. Fototapetę można zastosować nie tylko na ścianach, ale równie łatwo można nimi ozdobić stare meble czy drzwi.

Jak widać zastosowanie fototapet jest jednym z najłatwiejszych, najszybszych a jednocześnie jednym z tańszych sposobów na odmianę wnętrza. Wystarczy wybrać ścianę, wzór zdjęcia, złożyć zamówienie i chwilę poczekać, by móc cieszyć się nowym, nietuzinkowym wnętrzem.

Autor: Marcin Rejman

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Kogel-mogel

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Rozrywka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Ana Filipova
22 lip, 12:24
Jak mogę wyjaśnić to światu że jest człowiek o imieniu DR ISIKOLO który pomógł mi przywrócić mojego byłego [...]»
Antonia Filip
20 lip, 08:02
Jestem bardzo zaskoczony cudownymi doświadczeniami i cudami DR ISIKOLO które zostały rozpowszechnione w Internecie i na całym [...]»
Nora
19 lip, 06:49
Nazywam się Nora Zvonimir jestem tu aby podzielić się świadectwem o tym jak dr Isikolo mi pomógł. Po [...]»

Najczęściej...