Podziel się   

Kultura i sztuka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2011-12-07 10:44:52 · Czytany 4401 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

W Brazylii pokażą najlepsze filmy Wajdy

Źródło: Internet

W brazylijskiej stolicy rozpoczyna się Festiwal Kina Polskiego. W tym roku widzowie będą mogli zobaczyć najważniejsze filmy z dorobku Andrzeja Wajdy.

Organizatorzy imprezy w Brasilii podkreślają, że wybitny polski reżyser jest kimś więcej niż zaciekłym wrogiem totalitaryzmu. Dlatego oprócz filmów poruszających tematykę drugiej wojny światowej i czasów PRL zostaną pokazane także obrazy bez politycznych podtekstów, na przykład "Zemsta", która otworzy festiwal.

Widzowie zobaczą też między innymi "Popiół i diament", "Człowieka z marmuru" czy "Niewinnych czarodziejów". Z najnowszych obrazów Andrzeja Wajdy zaprezentowane będą "Panna Nikt" i "Pan Tadeusz". W sumie 11 dzieł wybitnego twórcy, który zapisał się złotymi zgłoskami w historii światowego kina - zaznaczają organizatorzy przeglądu.

Tegoroczny festiwal jest trzecim już przeglądem polskich filmów w brazylijskiej stolicy. Pierwszy odbył się w 2008 roku, a drugi - poświęcony najnowszej polskiej kinematografii - w zeszłym roku. Filmy można oglądać w Narodowym Muzeum Republiki. Wstęp na wszystkie pokazy jest wolny.

Źródło: Internet

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Kultura i sztuka

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Ludzie · Świat

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Antonia Filip
20 lip, 08:02
Jestem bardzo zaskoczony cudownymi doświadczeniami i cudami DR ISIKOLO które zostały rozpowszechnione w Internecie i na całym [...]»
Nora
19 lip, 06:49
Nazywam się Nora Zvonimir jestem tu aby podzielić się świadectwem o tym jak dr Isikolo mi pomógł. Po [...]»
Franka Mauro
17 lip, 03:47
To najwspanialsza rzecz jakiej kiedykolwiek doświadczyłem w swoim życiu i muszę podzielić się tym wspaniałym świadectwem. Moje podziękowania [...]»

Najczęściej...