Podziel się   

Kultura i sztuka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2011-12-07 10:44:52 · Czytany 4223 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

W Brazylii pokażą najlepsze filmy Wajdy

Źródło: Internet

W brazylijskiej stolicy rozpoczyna się Festiwal Kina Polskiego. W tym roku widzowie będą mogli zobaczyć najważniejsze filmy z dorobku Andrzeja Wajdy.

Organizatorzy imprezy w Brasilii podkreślają, że wybitny polski reżyser jest kimś więcej niż zaciekłym wrogiem totalitaryzmu. Dlatego oprócz filmów poruszających tematykę drugiej wojny światowej i czasów PRL zostaną pokazane także obrazy bez politycznych podtekstów, na przykład "Zemsta", która otworzy festiwal.

Widzowie zobaczą też między innymi "Popiół i diament", "Człowieka z marmuru" czy "Niewinnych czarodziejów". Z najnowszych obrazów Andrzeja Wajdy zaprezentowane będą "Panna Nikt" i "Pan Tadeusz". W sumie 11 dzieł wybitnego twórcy, który zapisał się złotymi zgłoskami w historii światowego kina - zaznaczają organizatorzy przeglądu.

Tegoroczny festiwal jest trzecim już przeglądem polskich filmów w brazylijskiej stolicy. Pierwszy odbył się w 2008 roku, a drugi - poświęcony najnowszej polskiej kinematografii - w zeszłym roku. Filmy można oglądać w Narodowym Muzeum Republiki. Wstęp na wszystkie pokazy jest wolny.

Źródło: Internet

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Kultura i sztuka

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Ludzie · Świat

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Marek
21 maj, 03:04
Chwilówki nie są złym rozwiązaniem pod warunkiem że przestrzegamy okresu na jakie są udzielane. Wiele firm oferuje pierwszą [...]»
Kate Igor
19 maj, 04:57
Dziękuję panu dr Isikolo za prawdziwe czary. Natknąłem się na wiele świadectw zeznań DR ISIKOLO rzucającego zaklęcia voodoo [...]»
Renata.37
17 maj, 06:27
Odkryłam jogę dość późno ale może to i lepiej bo teraz mam sprawdzone sposoby na walkę z bólem [...]»

Najczęściej...