Podziel się   

Polonia na świecie Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2011-12-07 10:30:36 · Czytany 4713 razy · 1 komentarz
Nowszy Starszy

Wyzywała Polaków w tramwaju. Zbadają ją psychiatrzy

Źródło: emito.net

Sąd zdecydował o przedłużeniu aresztu dla oskarżonej o rasizm 34-letniej Emmy West. Kobieta, która w tramwaju wulgarnie zwyzywała Polaków i Arfykańczyków nie przyznaje się do winy. Skrajnie prawicowe organizacje pikietują w jej obronie.

Kobieta płakała dziś w sądzie, kiedy trzech sędziów oglądało materiał video zarejestrowany dwa tygodnie temu przez pasażera jednego z londyńskich tramwajów. W internecie film obejrzało do tej pory 11 milionów ludzi.

Emma West nie przyznała się dziś do zarzutu rasistowskiego ataku w miejscu publicznym. Sąd dał czas jej obrońcom na przygotowanie argumentów. Do kolejnej rozprawy kobieta będzie przebywać w areszcie. Dodatkowo zostanie poddana badaniom psychiatrycznym mającym na celu ustalenie czy w chwili popełniania czynu była poczytalna.

Okazuje się, że areszt ma być jednocześnie formą ochrony dla samej oskarżonej. Od chwili pojawienia się w internecie filmu pojawiły liczne groźby pod jej adresem. Sąd zdaje sobie sprawę, że istnieje realna obawa zemsty.

34-letnia Emma West jest recepcjonistką stomatologiczną, a jednocześnie matką 3-letniego chłopca. Podczas zdarzenia miała go na kolanach. Teraz dziecko przebywa pod opieką rodziny.

"Co się stało z tym krajem? Pełno tu czarnych i pełno pier*** Polaków" - narzekała Emma West, była asystentka dentystyczna. Reszta pasażerów była zażenowana li próbowała ja uciszyć. - Nie jesteś Anglikiem. Ty też nie jesteś Anglikiem! Żaden z was nie jest pier*** Anglikiem. Wracajcie do swoich krajów. Naprawcie swoje kraje, nie przyjeżdżajcie zmieniać mojego - odpowiada kobieta, dodając kilka razy, że "moja Brytania jest pier*** dziurą".

Nie dotarły do niej nawet argumenty, że w tramwaju są dzieci, które niekoniecznie powinny słuchać jej przekleństw. - Przepraszam, mamy tutaj małe dzieci. Niech pani zachowuje się z szacunkiem - upomniała ją czarnoskóra kobieta z siatkami. - Tak? Sama mam tutaj małe dziecko. Pier*** się! - usłyszała w odpowiedzi.

Przed więzieniem na obrzeżach Ashford w hrabstwie Surrey, gdzie jest przetrzymywana manifestowali w piątek w jej obronie członkowie jednej z ultraprawicowych organizacji. Z flagami Wielkiej Brytanii, Unii Europejskiej i napisem "Free Emma West" domagali się uwolnienia.

Źródło: emito.net

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia na świecie

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do 1 komentarz w tym temacie.

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Waldek · 2011-12-14 14:52:21

Ta dziewczyna jest chora psychicznie, straszne ze wychowuje w takim stanie dziecko!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Franka Mauro
17 lip, 03:47
To najwspanialsza rzecz jakiej kiedykolwiek doświadczyłem w swoim życiu i muszę podzielić się tym wspaniałym świadectwem. Moje podziękowania [...]»
Gloria Kifita
16 lip, 23:11
What more can i say about this great man. Firstly Dr I will want to say a very [...]»
Elena Vedran
16 lip, 03:24
Nazywam się Elena Vedran. Bardzo się cieszę że mogę dzielić się moim wspaniałym i wspaniałym świadectwem ze wszystkimi [...]»

Najczęściej...