Podziel się   

Kultura i sztuka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-03-09 14:54:13 · Czytany 4222 razy · 1 komentarz
Nowszy Starszy

Życie w Łodzi jednak istnieje

Łódź (fot. wrzuta.pl)

Założyciele fundacji The Strawberry, wspierającej rozwój kulturalny Łodzi, postanowili udowodnić fatalistom, że miasto ma się dobrze. Ich serial, ma być na to dowodem. Kilku przypadkowych bohaterów, kilka różnych losów, kilka niezależnych perspektyw i jeden motyw przewodni, mianowicie: Łódź tętniąca życiem. A jednak - angielskim mediom nie można wierzyć.

Łódź, znana kiedyś ze swojej wielokulturowości, dziś w większości przywodzi na myśl zaniedbane kamienice, szare ulice i walczące ze sobą dwa kluby piłkarskie. „Dla osób, które nie mają na co dzień styczności z tym miastem, jest to relikt przeszłości, kojarzony ze swoją burzliwą, międzywojenną przeszłością. Jednak dla nas, młodych filmowców, Łódź stała się źródłem inspiracji do twórczych działań” - tłumaczy Magdalena  Bryk, współzałożycielka fundacji The Strawberry. „Chcemy pokazać Łódź taką, jaka jest, ale z delikatnym przymrużeniem oka – tak, jak my ją widzimy” – dodaje Grzegorz Grabowski, reżyser jednego z odcinków.

Dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach programu „Młodzież w działaniu”, studenci kierunków o nachyleniach artystycznych podjęli się realizacji projektu „Serial w Łodzi, Łódź serialu”, którego efektem ma być powstanie serialu internetowego.
Dziesięciominutowe odcinki serialu zostaną opublikowane na stronie internetowej projektu w połowie roku, a pod koniec sierpnia odbędzie się oficjalny pokaz w jednym z łódzkich kin, co poprzedzi internetową dyskusję na temat współczesnego postrzegania miasta Łodzi.

W międzyczasie, krytycy, sceptycy, czy zwykli ciekawscy mogą śledzić przebieg prac nad serialem na na stronie Facebook projektu. Zaś ci, którzy chcieli by wesprzeć prace nad serialem, mogą dorzucić przysłowiowe trzy grosze na portalu Wspieramy Kulturę:

http://wspieramkulture.pl/projekt/149-ZRZUC-SIE-NA-LODZ-Serial-w-Lodzi-Lodz-w-serialu

Autorzy projektu mają nadzieję, iż zainicjuje on międzynarodową dyskusję na temat Łodzi oraz pozwoli przezwyciężyć uprzedzenia do miasta. Produkcje merytorycznie wspiera Łódź Film Comission.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Kultura i sztuka

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do 1 komentarz w tym temacie.

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Litka · 2013-03-22 20:35:57

mieszkalam w Lodzi, miasto super ale bardzo zaniedbane niegdys...

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Antonia Filip
20 lip, 08:02
Jestem bardzo zaskoczony cudownymi doświadczeniami i cudami DR ISIKOLO które zostały rozpowszechnione w Internecie i na całym [...]»
Nora
19 lip, 06:49
Nazywam się Nora Zvonimir jestem tu aby podzielić się świadectwem o tym jak dr Isikolo mi pomógł. Po [...]»
Franka Mauro
17 lip, 03:47
To najwspanialsza rzecz jakiej kiedykolwiek doświadczyłem w swoim życiu i muszę podzielić się tym wspaniałym świadectwem. Moje podziękowania [...]»

Najczęściej...