Podziel się   

Nauka i technika Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-02-12 20:37:30 · Czytany 5030 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Targi Edukacyjne Uczelni Polskich po raz drugi w Nowym Jorku

Już w niedzielę 10 marca w godz. 11.00-18.00 w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku odbędzie się II edycja Targów Edukacyjnych Uczelni Polskich w Nowym Jorku. W targach wezmą udział przedstawiciele polskich uczelni, którzy udzielą wyczerpujących informacji o zasadach i możliwościach studiowania w Polsce.

Organizatorem Targów jest Centrala Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce, Konsulat Generalny Rzeczpospolitej Polskiej w Nowym Jorku oraz Stowarzyszenia MANKO.

Dlaczego?

Z raportu Ministerstwa Spraw Zagranicznych wynika, iż w okręgu Nowy Jork mieszka ponad 3,6 mln osób, które deklarują jakiekolwiek związki z polskością. Wysokie koszty studiowania w Stanach Zjednoczonych powodują, że młodzież polskiego pochodzenia szuka alternatywnych rozwiązań. Polskie uczelnie oferują wysoki poziom kształcenia i są znacznie tańsze, co otwiera nowe perspektywy dla dzieci urodzonych poza granicami Polski.

Pomysł na targi edukacyjne narodził się w Chicago dzięki panu Zbigniewowi Piwoni, natomiast pierwsze Targi Edukacyjne w Nowym Jorku, odbyły się w marcu ubiegłego roku z inicjatywy byłego Konsula do spraw polonii Pana Przemysława Balcerzyka oraz dr Doroty Andraki, Prezes Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Nowym Jorku.

 „To w trakcie rozmów z uczniami o studiach, o możliwościach finansowych ich rodzin, o wykorzystaniu swojej dwujęzyczności zorientowałam się jak bardzo potrzebne im są informacje i pomoc w załatwieniu formalności. Stąd zrodził się pomysł stworzenia targów edukacyjnych '' mówi pani dr Dorota Andraka, jedna z inicjatorek pierwszej edycji targów.

Dla kogo?

Targi kierowane są przede wszystkim do młodzieży polskiego pochodzenia, kończącej amerykańskie szkoły średnie (high schools).

Co będzie się działo?

W tegorocznych targach wezmą udział m.in. przedstawiciele Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia, Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji oraz Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Nabór polskich Uczelni Wyższych trwa nadal.

Podczas tegorocznych targów będzie można poznać ofertę edukacyjną polskich Uczelni, uzyskać informacje na temat możliwości studiowania w języku angielskim, formy finansowania studiów, kroków formalnych, jakie trzeba podjąć oraz terminów składania papierów na studia w Polsce. Nowością na tegorocznych targach będzie ogłoszony konkurs na najciekawszą ofertę wystawców.

Ubiegłoroczne Targi zgromadziły tłumy, szacuje się, że wzięło w nich udział około 500 osób. W tym roku organizatorzy spodziewają się ponad 1000 uczestników.

Patronat honorowy nad targami objęli: Pani Ewa Juńczyk-Ziomecka, Konsul Generalna RP w Nowym Jorku oraz Pan Marek Sowa, Marszałek Województwa Małopolskiego.

Patronat medialny nad Targami objęli: Nowy Dziennik, Super Express, Kurier Plus, Tygodnik Plus, Polskie Radio NYC, Magazyn Polonia, Gazeta Polska, Forum Akademickie, kierunki.net, Studia.net oraz uczelnie.net.

Więcej informacji na www.facebook.com/TargiEdukacyjneNY

-- 

Źródło: 
Biuro prasowe
Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce
oraz Stowarzyszenia MANKO

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Nauka i technika

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polonia w USA · Polska · Świat

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Antonia Filip
20 lip, 08:02
Jestem bardzo zaskoczony cudownymi doświadczeniami i cudami DR ISIKOLO które zostały rozpowszechnione w Internecie i na całym [...]»
Nora
19 lip, 06:49
Nazywam się Nora Zvonimir jestem tu aby podzielić się świadectwem o tym jak dr Isikolo mi pomógł. Po [...]»
Franka Mauro
17 lip, 03:47
To najwspanialsza rzecz jakiej kiedykolwiek doświadczyłem w swoim życiu i muszę podzielić się tym wspaniałym świadectwem. Moje podziękowania [...]»

Najczęściej...