Podziel się   

Świat Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-02-12 20:44:49 · Czytany 6369 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Próba nuklearna Korei Północnej

Defilada wojskowa w Phenianie (fot. wiadomosci24.pl)

Korea Północna potwierdziła, że pomyślnie przeprowadziła podziemną próbę nuklearną. Postępowanie Phenianu spotkało się z potępieniem ze strony m.in. USA, Rosji, Chin oraz Wielkiej Brytanii.

Minister spraw zagranicznych Korei powiedział ok. godz. 13:00 czasu Polskiego, że jest to odpowiedź na wrogie działania Stanów Zjednoczonych względem Korei Płn. Zapewnia jednocześnie, że nie będzie to ostatnia demonstracja sił.

Szef MSZ - Radosław Sikorski w wywiadzie dla Polskiego Radia powiedział, iż przeprowadzenie próby nuklearnej może świadczyć, że reżim północnokoreański wyrwał się spod kontroli Chin. Zaznaczył również, że posiadanie oraz handlowanie przez Koreę Płn. Technologią nuklearną jest niebezpieczne dla całego świata.

„To, co jest naprawdę niebezpieczne dla całego świata, to to, że ten reżim nie potrafiąc wyżywić własnej ludności, zdobywa tę technologię i nią handluje. Jeśli mamy do czynienia, tak jak się spekuluje, ze zminiaturyzowaniem głowicy, to niestety, możemy domniemywać, że takie ładunki za jakiś czas pojawią się w innych krajach, które próbują zdobyć broń nuklearną” – powiedział Sikorski.

W związku z próbą jądrową jeszcze dziś w trybie pilnym ma zebrać się Rada Bezpieczeństwa ONZ, która ma ustalić w jaki sposób odpowiedzieć na wydarzenia z Phenianu naruszające rezolucję ONZ.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Świat

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...