Podziel się   

Świat Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-02-12 20:44:49 · Czytany 3520 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Próba nuklearna Korei Północnej

Defilada wojskowa w Phenianie (fot. wiadomosci24.pl)

Korea Północna potwierdziła, że pomyślnie przeprowadziła podziemną próbę nuklearną. Postępowanie Phenianu spotkało się z potępieniem ze strony m.in. USA, Rosji, Chin oraz Wielkiej Brytanii.

Minister spraw zagranicznych Korei powiedział ok. godz. 13:00 czasu Polskiego, że jest to odpowiedź na wrogie działania Stanów Zjednoczonych względem Korei Płn. Zapewnia jednocześnie, że nie będzie to ostatnia demonstracja sił.

Szef MSZ - Radosław Sikorski w wywiadzie dla Polskiego Radia powiedział, iż przeprowadzenie próby nuklearnej może świadczyć, że reżim północnokoreański wyrwał się spod kontroli Chin. Zaznaczył również, że posiadanie oraz handlowanie przez Koreę Płn. Technologią nuklearną jest niebezpieczne dla całego świata.

„To, co jest naprawdę niebezpieczne dla całego świata, to to, że ten reżim nie potrafiąc wyżywić własnej ludności, zdobywa tę technologię i nią handluje. Jeśli mamy do czynienia, tak jak się spekuluje, ze zminiaturyzowaniem głowicy, to niestety, możemy domniemywać, że takie ładunki za jakiś czas pojawią się w innych krajach, które próbują zdobyć broń nuklearną” – powiedział Sikorski.

W związku z próbą jądrową jeszcze dziś w trybie pilnym ma zebrać się Rada Bezpieczeństwa ONZ, która ma ustalić w jaki sposób odpowiedzieć na wydarzenia z Phenianu naruszające rezolucję ONZ.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Świat

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Bogdan Domeracki
17 mar, 15:58
„POLACY w kraju Helwetów”… Zapraszamy także do nas...! »
Marie Elizabeth
09 mar, 14:34
Oh je me sens de nouveau en vie après avoir subi beaucoup de traumatismes et de chagrin. Je [...]»
rodric camela
08 mar, 19:02
Cześć przyjaciele chcę podzielić się moim świadectwem i powiedzieć jak cudownie byłem odkąd mój mąż wrócił do mnie [...]»

Najczęściej...