Podziel się   

Podróże i turystyka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2019-01-18 00:42:08 · Czytany 4090 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Emigracja? Wciąż możesz korzystać z polskich serwisów VOD za granicą

Dla wielu Polaków, którzy opuszczają ojczyznę i wyjeżdżają za granicę, oprócz niewątpliwej rozłąki z krajem, bliskimi i przyjaciółmi, problemem zaczyna być również brak kontaktu z polską kulturą. Na szczęście w dobie internetu jest to o wiele prostsze niż kiedyś. Niestety w kwestii telewizji internetowej sprawa nie wygląda zbyt kolorowo. Wszystko za sprawą geoblokad, które ograniczają internautom dostęp do serwisów VOD i dostępnych w nich seriali oraz filmów.

 

Polskie VOD i telewizja online

W Polsce jest wiele dobrych i sprawdzonych serwisów VOD, które w ciągu wielu lat zebrały rzeszę wiernych użytkowników. Różnią się od siebie ofertą programów, filmów i seriali oraz sposobem dostępu. Niektóre są darmowe zarabiają na reklamach, które puszczają użytkownikom przed i w trakcie odtwarzania wideo. Inne wymagają opłacenia miesięcznego abonamentu. Łączy je jedno - znajdziemy w nich treści po polsku. Są to zarówno rodzime produkcje, które są niedostępne na platformach zagranicznych, jak i materiały wyprodukowane w innych krajach - z polskim lektorem lub napisami.

Co możemy oglądać? Najpopularniejsze polskie platformy VOD to Player, ipla i TVP VOD. Oprócz nich, polskojęzyczne produkcje znajdziemy również w zagranicznych platformach takich jak Netflix, HBO GO czy Showmax. Odmieniły całkowicie to w jaki sposób można dzisiaj oglądać filmy i seriale w sieci - legalnie, w prosty i wygodny sposób. Niestety podczas pobytu poza Polską nie wygląda to tak dobrze. Telewizja online jest w znacznym stopniu ograniczana przez blokady regionalne, które regulują z jakiego kraju można uzyskać do niej dostęp.

 

Dlaczego polskie VOD są zablokowane za granicą?

Wydawałoby się, że w XXI wieku - czasie swobodnego przemieszczania się po świecie, dostęp do różnego rodzaju treści w internecie będzie nieograniczony. Jest jednak zupełnie odwrotnie. W dzisiejszych czasach w sieci funkcjonują bardzo skuteczne wirtualne granice, które sprawiają że internauci mogą mieć utrudniony dostęp do treści w Internecie. Wszystko za sprawą blokad regionalnych. Są to mechanizmy, które sprawdzają adres IP użytkownika i na jego podstawie blokują całkowicie dostęp lub wyświetlają mocno ograniczoną ofertę.

Najczęstszym efektem działania geoblokad, z jakim spotykają się internauci są ekrany z informacją o braku dostępu do filmu, serialu, teledysku czy strony internetowej. Dlaczego? Gdyż to właśnie materiały wideo są najmocniej objęte licencjami i regulacjami co do tego w jakim kraju mogą być wyświetlane, na jakich zasadach i w jakim zakresie. Dlatego bardzo często wyjeżdżając za granicę możemy natknąć się na tego rodzaju utrudnienia w dostępie do ulubionych platform VOD.

 

Jak sobie radzić z blokadami regionalnymi?

Z blokadami regionalnymi na szczęście można sobie poradzić. W omawianej sytuacji, aby uzyskać dostęp do polskich treści należy zmienić adres IP na taki, który wszystkie systemy sieciowe będą identyfikowały jako polski. Jak to zrobić? Najprościej przy pomocy VPN - w tym poradniku przeczytasz co trzeba zrobić żeby polska telewizja online za granicą była dostępna bez problemu na komputerze czy telefonie. Dzięki skorzystaniu z omówionych tam rozwiązań będziesz mógł ją oglądać w każdym miejscu świata.

Czy zmiana IP zawsze działa? W ogromnej ilości przypadków tak. Jest to najskuteczniejszy sposób, dzięki któremu Polacy za granicą mogą uzyskać dostęp do treści, które są ograniczone wyłącznie do grupy odbiorców posiadających polski IP.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Podróże i turystyka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...