Podziel się   

Podróże i turystyka Pokaż wszystkie »

Wydanie 2009-12 · Opublikowany: 2010-02-16 22:27:43 · Czytany 4791 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Natasza zakończyła swoją podróż dookoła świata!

Natasza powróciła do Honolulu po przepłynięciu blisko 26 tysięcy mil morskich. Pokonanie tego dystansu w szesnastu etapach zajęło jej dwa lata i cztery miesiące.

Oddając cumy dziesięciometrowego jachtu „Tanasza Polska Ustka” w Hawaii Yacht Club, Natasza stała się jedną z najmłodszych kobiet w historii, które podjęły się wyzwania opłynięcia świata samotnie. W czasie swojej wyprawy zawitała w Vanuatu, w Porcie Moresby, w Darwin, na Wyspach Kokosowych, w Reunion, w Durbanie, East London i Mossel Bay, w Kapsztadzie, na Wyspie Świętej Heleny i Świętej Łucji, w Panamie, na Galapagos i Markizach.

Rejs ustczanki miał nie tylko znamiona wyczynu sportowego, ale również wymiar społeczny. Postępy Nataszy śledziło w mediach i na jej stronie oraz blogu wiele tysięcy ludzi na całym świecie. Za swój największy osobisty sukces Natasza uważa jednakże zorganizowanie dwu akcji charytatywnych we współpracy z Fundacją „Mimo Wszystko”. Dzięki nim dwoje podopiecznych fundacji Anny Dymnej spełniło swoje wielkie marzenie o żeglowaniu i egzotycznej podróży. Swoją postawą Natasza udowodniła, jak ważne są nasze marzenia i siła naszego charakteru, która pozwala na ich realizację.

Swoją podróż Natasza zakończyła 1 grudnia o godzinie 17:00 czasu lokalnego. Na nabrzeżu czekali na nią przyjaciele oraz przedstawiciele tutejszych władz, na redę wypłynął po nią jacht z licznym gronem sympatyków na pokładzie, aby eskortować ją do portu. Cumy odebrał od niej Krzysztof Kamiński – właściciel jachtu „Tanasza Polska Ustka”, na którym Natasza opłynęła ziemię. Żeglarka nie kryła swojej radości ani łez wzruszenia; zgodnie z lokalną tradycją udekorowano ją girlandami kwiatów i oblano szampanem! Przyjęcie powitalne trwało do późnych godzin, oficjalne zakończenie rejsu zaplanowano na czwartkowy poranek.

Więcej informacji znaleźć można na oficjalnej stronie wyprawy www.nataszacaban.com. Wkrótce będzie tam można obejrzeć materiały zdjęciowe i filmowe z powitania Nataszy w Honolulu. Zapraszamy!

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Podróże i turystyka

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polska · Świat · Polonia w USA · Polonia na świecie · Ludzie

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Franka Mauro
17 lip, 03:47
To najwspanialsza rzecz jakiej kiedykolwiek doświadczyłem w swoim życiu i muszę podzielić się tym wspaniałym świadectwem. Moje podziękowania [...]»
Gloria Kifita
16 lip, 23:11
What more can i say about this great man. Firstly Dr I will want to say a very [...]»
Elena Vedran
16 lip, 03:24
Nazywam się Elena Vedran. Bardzo się cieszę że mogę dzielić się moim wspaniałym i wspaniałym świadectwem ze wszystkimi [...]»

Najczęściej...