Podziel się   

Podróże i turystyka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2014-03-16 19:03:16 · Czytany 7747 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Nieznane oblicze Austrii

Styria, Austria (Fot: Internet)

Kojarzona z aktywnym wypoczynkiem i pięknymi terenami narciarskimi Styria jest jednym z najchętniej odwiedzanych regionów w Austrii. Ci, którzy szukają niebanalnych i mniej znanych atrakcji, również znajdą tu dla siebie wiele ciekawych zakątków. Gdzie warto się wybrać, by odkryć mniej zatłoczone zakątki Styrii?

Zielona kraina

Nazywana „zielonymi płucami” Austrii Styria ma się czym pochwalić. W jej granicach czekają górskie lodowce oraz malownicze jeziora. To one zdobyły największe uznanie w oczach zaglądających tu turystów. Ośrodki narciarskie oraz znane kurorty w pobliżu alpejskich jezior są doskonale znane w świecie. Styria jest jednak atrakcyjna również dla najbardziej wymagających turystów, którzy często szukają niebanalnych atrakcji. W ich odkrywaniu pomagają coraz liczniejsze w tym regionie szlaki tematyczne tworzone z myślą o koneserach. Apfelstrasse to szlak prowadzący przez tereny atrakcyjne krajobrazowo, których największymi ozdobami są owocowe sady. Malownicze wioski znane z uprawy pięknych roślin i ciekawych kwiatów można ujrzeć w czasie wędrówki po Blumenstrasse, a z najpiękniejszymi zamkami w tej części Austrii pozwala się zapoznać Schlosserstrasse. Ten ostatni szlak łączy 20 zabytkowych budowli, które przed wiekami wznoszono w rejonie Grazu w celu zabezpieczenia Styrii przed najazdami. Dziś każda z tych budowli jest wielką atrakcją na skalę europejską. Prym wiedzie tu zamek Riegersburg znany z pokazów rycerskich oraz licznie żyjących tam ptaków drapieżnych.

Styria dla wygodnych

Popularność tego regionu sprawiła, że każdy turysta odwiedzający Styrię może skorzystać z komfortowych warunków pobytu. Czekają tu liczne domy wakacyjne oraz wspaniale urządzone apartamenty. Są one wspaniałym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą aktywnie spędzić czas i cieszyć się niezależnością. Kwatery są też chętnie wybierane przez podróżujące wspólnie rodziny, dla których wakacyjny dom to idealna propozycja i szansa na zapewnienie pociechom odpowiednich warunków w czasie wakacji. Wiele ciekawych kwater na terenie Styrii można znaleźć dzięki stronie edom.pl, która pomaga w zaplanowaniu luksusowego i taniego zarazem wypoczynku w Austrii. Wśród ponad 25 tysięcy wakacyjnych kwater w tym kraju aż 1331 znajduje się na terenie Styrii. Ile trzeba zapłacić za tygodniowy pobyt w domu z pełnym wyposażeniem? Ceny wynajmu lokum dla nawet 10 osób nie przekraczają tu zazwyczaj 2 tysięcy złotych tygodniowo, a pozwalają na cieszenie się komfortem wszystkim mieszkańcom.

Dobrze zagospodarowana, piękna i malownicza Styria to nie tylko gwarne kurorty narciarskie. To również malownicze zakątki, którym w czasie podróży po Austrii z pewnością warto poświecić odrobinę uwagi.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Podróże i turystyka

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polonia na świecie · Polska · Rozrywka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...