Podziel się   

Podróże i turystyka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2017-03-22 10:13:37 · Czytany 7444 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Smartfon w czasie podróży - niezbędne aplikacje

Trudno wyobrazić sobie wyjazd w długą podróż bez smartfona. Jednak wiele osób i tak korzysta jedynie z jego podstawowych funkcji, gdyż nie zdaje sobie sprawy z istnienia przydatnych na czas podróży aplikacji. Oto kilka programów, które mogą znacznie ułatwić zarówno zaplanowanie wyjazdu, jak i poruszanie się w nowym miejscu.

Szybkie wyszukiwarka połączeń

Wyszukiwarki lotów online nie są niczym zaskakującym. Aplikacja GoEuro oferuje jednak coś więcej, bo dzięki niej możliwe jest błyskawiczne wyszukanie i porównanie ofert różnego rodzaju przewoźników - zarówno linii lotniczych, jak i kolejowych czy autobusowych. To zaś przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy. Rezerwacja miejsc pasażerskich jest banalnie prosta, a płatności przeprowadzane są za pośrednictwem bezpiecznych kanałów. GoEuro ma w bazie informacje na temat 450 przewoźników z Polski i Europy, a ponadto pomaga wytropić okazje i promocje. Co ważne, umożliwia zaplanowanie przejazdów nie tylko między dużymi i znanymi miastami, ale też niewielkimi miejscowościami. Informacje na temat połączeń są regularnie aktualizowane.

Utrzymywanie łączności ze światem

Każdy podróżnik woli mieć poczucie komfortu związanego z możliwością porozumienia się z bliskimi lub innymi członkami wyprawy - czy to poprzez rozmowę głosową, czy czat na portalu społecznościowym. Często jednak przeszkodą okazuje się brak darmowego WiFi. Dlatego dobrze jest ściągnąć aplikację umożliwiającą szybkie namierzenie miejsc z darmowym Internetem, a jeszcze lepiej - podanymi hasłami, których znalezienie bywa problematyczne. Przykładem takiej apki jest WiFi Map, która ma w bazie miliony hotspotów z całego świata i jest jedną z najpopularniejszych tego typu aplikacji. W ten sposób można za darmo wysyłać wiadomości, maile czy zamieszczać zdjęcia i relacje z podróży. Co jeszcze może się przydać? Na pewno aplikacja do przeprowadzania darmowych rozmów, jak Skype czy Viber.

Gdy problemem jest bariera językowa

Podczas podróży po Europie i świecie niestety często brak znajomości języka okazuje się przeszkodą np. w zamówieniu dania w restauracji. To kłopotliwe, kiedy nie rozumiemy, czy tajemnicza nazwa oznacza danie mięsne, warzywne czy może lokalny specjał. Wówczas sprawdza się Google Translate, który jest w stanie tłumaczyć teksty nawet bez dostępu do sieci. Trzeba tylko wcześniej pobrać język danego kraju.

Jakie jeszcze aplikacje warto pobrać przed wyjazdem? Przydać może się aplikacja z prognozami pogody (jak AccuWeather), a dla tych, którzy nie mają zarezerwowanych noclegów - szybka wyszukiwarka hoteli, przykłady to Booking, HRS czy Trivago. Mając tak sprytnie wyposażony w aplikacje telefon można spokojnie ruszać na wojaże i troszczyć się już tylko o jedno - kolekcjonowanie wspomnień.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Podróże i turystyka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...