Podziel się   

Podróże i turystyka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2014-08-29 23:13:47 · Czytany 3377 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Tani sposób na wakacyjny przelot

Fot: Internet

Bilety lotnicze to jeden z największych wydatków, który ponosimy podczas planowania wyjazdów wakacyjnych. Ceny takich biletów każdego dnia są inne, a ich wysokość zależy m.in. od wyboru linii lotniczych i kierunku naszych wakacji. Im bliżej dnia naszej podróży, tym bilet jest droższy, a jego wysoka cena może zaważyć na naszej decyzji o wyjeździe. Zamiast więc uzależniać cenę biletu od losu i promocyjnych okazji, warto skorzystać z kilku wskazówek. Wystarczy przyjrzeć się kilku przydatnym informacjom, dzięki którym można zaoszczędzić setki lub tysiące złotych na swojej podróży i zwiedzaniu świata.

Zaczynając przygodę z poszukiwaniem najtańszych ofert cenowych na loty nas interesujące, zacznijmy od przeglądarek, takich jak na przykład Centerfly.pl. Zgrabne i przemyślane wyszukiwarki pomogą nam „wyłapać” wszystkie obowiązujące promocje i ustalić ceny na loty w najdalsze zakątki świata.

Nie bójmy się przeglądania ofert lotów z innych lotnisk. Czasami warto skorzystać z oferty lotniska oddalonego od naszej miejscowości nawet o kilkaset kilometrów. Jednakże trzeba wówczas pamiętać, że do ceny biletu będziemy musieli dodać koszty transportu i ewentualnego zaparkowania samochodu na czas naszej nieobecności w kraju. Te koszty też będą podstawą określenia atrakcyjności danej ceny przelotu.

Warto śledzić informacje i posty publikowane przez linie lotnicze na portalach społecznościowych. Linie lotnicze starają się nagradzać stałych klientów i zachęcać ich do dalszego korzystania z ich usług, więc często ogłaszają tam specjalne okazje cenowe i wyprzedaże biletów. Wykorzystuj swoje mile, czyli punkty, które są naliczane przez niektóre linie lotnicze za każdy lot z nimi. Jeśli jesteś częstym pasażerem, są szanse na sporą liczbę zebranych mil. Te mile są wymienialne na zniżki lotnicze, a wystarczająca liczba może zagwarantować nawet darmowy lot. Warto zatem korzystać z kart lojalnościowych i zadbać nie tylko o najbliższą podróż, ale również o przyszłe wyjazdy i możliwe rabaty.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Podróże i turystyka

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Kate Igor
19 maj, 04:57
Dziękuję panu dr Isikolo za prawdziwe czary. Natknąłem się na wiele świadectw zeznań DR ISIKOLO rzucającego zaklęcia voodoo [...]»
Renata.37
17 maj, 06:27
Odkryłam jogę dość późno ale może to i lepiej bo teraz mam sprawdzone sposoby na walkę z bólem [...]»
Krzysztof Cieslik
16 maj, 08:54
Szwajcaria potrafi byc pieknym miejscem do zycia ale czesc administracyjna jest dosc zawila ;) Ja od paru lat [...]»

Najczęściej...