Podziel się   

Polityka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-06-04 16:21:56 · Czytany 3953 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Sprawca wysłanych listów z trucizną, postawiony w akt oskarżenia

fot. Internet

W poniedziałek amerykańskie władze postawiły w stan oskarżenia mężczyznę z Missisipi, posądzanego o wysłanie listów z trucizną do prezydenta Baracka Obamy i innych osób publicznych w USA.

Jest nim 41-letni James Everett Dutschke, któremu w przypadku skazania grozi dożywocie. Zarzuca mu się produkcję i przechowywanie trującej rycyny, oraz utrudnianie śledztwa w sprawie.

Najpoważniejszym jednak zarzutem jest grożenie prezydentowi USA i innym osobom do których były wysłane zatrute listy. Pierwszy proces odbędzie się w czwartek w mieście Oxford, w stanie Missisipi. Obrońca oskarżonego oświadczył, że jego klient nie przyznaje się do żadnego z postawionych mu zarzutów.

Policja zatrzymała Dutschkego 27 kwietnia w jego domu w Tupelo. Oskarżony- listy do prezydenta i innych osób sprawujących wysokie urzędy, wysłał na początku kwietnia bieżącego roku.

List zaadresowany do Baracka Obamy w Białym Domu, przejęli agenci Secret Service, specjalnej służby ochraniającej prezydenta USA. Secret Service przechwyciło ten list z sortowni Białego Domu, która dla bezpieczeństwa znajduje się poza Waszyngtonem.

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polityka

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polonia w USA · Świat

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Gloria Kifita
16 lip, 23:11
What more can i say about this great man. Firstly Dr I will want to say a very [...]»
Elena Vedran
16 lip, 03:24
Nazywam się Elena Vedran. Bardzo się cieszę że mogę dzielić się moim wspaniałym i wspaniałym świadectwem ze wszystkimi [...]»
Monika Patrik
12 lip, 08:10
Przeczytaj a także skontaktuj się z dr Isikolo jeśli potrzebujesz potężnego zaklęcia miłosnego aby naprawić swój zepsuty związek. [...]»

Najczęściej...