Podziel się   

Polityka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2012-08-03 11:27:17 · Czytany 6477 razy · 2 komentarzy
Nowszy Starszy

Relacja Pawła Rogalińskiego ze stażu w Parlamencie Europejskim

Paweł Rogaliński z Jerzym Buzkiem (fot. P.Rogaliński)

Jadąc na trzymiesięczny staż do Parlamentu Europejskiego nie wiedziałem, czego mam się spodziewać. Cieszył mnie fakt, że praktyka odbędzie się w Dziale Prasy i Komunikacji, gdyż jestem dziennikarzem niezależnym już od pięciu lat - publikuję swoje artykuły w prasie polskiej i polonijnej. Prowadzę też blog dziennikarski www.rogalinski.com.pl, na którym, dzięki wcześniejszej współpracy z Komisją Europejską, wielokrotnie umieszczałem informacje o Starym Kontynencie. Mimo to możliwość zdobycia doświadczenia w jednej z najpotężniejszych instytucji w Europie i de facto na świecie była dla mnie spełnieniem marzeń.

Na miejscu, w Brukseli, niemal każdego dnia uczyłem się czegoś nowego, a to za sprawą międzynarodowego środowiska, w którym przebywałem. W swoim biurze i pokojach obok pracowały osoby z całego świata - m.in. z Tajwanu, Ukrainy, Francji, Luksemburga, Belgii, Włoch, Rumunii, Łotwy, Irlandii Albanii, Słowenii, Chorwacji, Niemiec i wielu innych państw. Wszyscy stażyści bardzo się zżyli ze sobą, dlatego też wielokrotnie spotykaliśmy się razem po pracy. Wspaniali ludzie!

W ciągu ostatniego miesiąca mojego pobytu włączyłem się w działalność Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, co było dla mnie kolejnym niezwykłym doświadczeniem. Pracowałem również w telewizji EPP TV, gdzie nauczyłem się tworzyć klipy filmowe. Przeprowadzałem wiele wywiadów z posłami i celebrytami zaproszonymi do Parlamentu, pisałem reportaże, zapowiedzi tygodnia. Wielokrotnie dokonywałem też tłumaczeń polsko-angielskich i angielsko-polskich.

Jestem przekonany, że staż, który odbyłem w Parlamencie Europejskim pomoże mi w moim dalszym rozwoju zawodowym. W związku z tym jeszcze raz chciałbym serdecznie podziękować wszystkim czasopismom i portalom, które mnie wsparły i tym samym umożliwiły wspomniany wyjazd:

  • "Wirtualny Zgierz" ze Zgierza (www.wirtualnyzgierz.pl)
  • "Magazyn Polonia" z Chicago, USA (www.magazynpolonia.com)
  • "Nasze Miasto" z Łodzi (http://lodz.naszemiasto.pl)
  • "Piotrkowianie.com" z Piotrkowa Trybunalskiego (http://piotrkowianie.com)
  • "Życie Pabianic" z Pabianic (www.zyciepabianic.pl)
  • "Halo Łódź" z Łodzi (www.halolodz.pl)
  • "43bis" z Konstantynowa Łódzkiego (www.43bis.media.pl)

Dziękuję i pozdrawiam też wszystkich czytelników tych witryn, bo to dzięki nim w konkursie grupy EPL zdobyłem ponad 2 tysiące głosów na Facebooku. Dziękuję!

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polityka

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polska · Świat

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Paulina · 2012-08-09 06:54:21

To musiało być niesamowite przeżycie! Ileż cennych doświadczeń! Gratuluję :)

Zofia Wojciechowska · 2012-08-03 13:51:33

Gratuluję i cieszę się ogromnie. Pozdrawiam z Polski

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...