Podziel się   

Polonia na świecie Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2012-04-27 21:58:32 · Czytany 4109 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Obchody 10 kwietnia w Dublinie bez przedstawicieli polskiej ambasady

10 kwietnia w głównym holu Dublin City Council oficjalnie otwarto wystawę "Prawda i Pamięć. Smoleńsk 2010". Ekspozycja została zorganizowana z inicjatywy Klubu Gazety Polskiej w Dublinie.

Organizatorzy powitali wszystkich gości, wśród których byli także Irlandczycy. Założyciel Towarzystwa Irlandzko-Polskiego, profesor Maciej Smoleński, w swoim przemówieniu podkreślił, jak bardzo zbrodnia katyńska i katastrofa w Smoleńsku są ze sobą powiązane.

Wystawę zaszczycił swoją obecnością ambasador Gruzji Irakli Koplatadze, niestety zabrakło przedstawiciela polskiej ambasady. Ambasador Marcin Nawrot, stwierdził, że nie otrzymał od organizatorów wyczerpującej informacji na temat programu oficjalnego otwarcia. Dzień po otwarciu wystawy (11 kwietnia) organizatorzy otrzymali telefon od przedstawiciela Dublin City Council, który stwierdził, że radny Dublina - Mannix Flynn - został poinformowany o tym, że wystawa "Prawda i Pamięć" ma wskazywać na to, iż za katastrofę w Smoleńsku są odpowiedzialni Rosjanie. Organizatorom zasugerowano, aby zakleić komentarz pod jednym ze zdjęć. W przeciwnym razie władze miasta będą zmuszone usunąć wystawę z holu wcześniej niż przed jej planowanym zakończeniem (20 kwietnia). Wiadomość jest szokująca zarówno dla organizatorów, jak i wielu Polaków mieszkających w Irlandii.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia na świecie

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polityka · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Kate Igor
19 maj, 04:57
Dziękuję panu dr Isikolo za prawdziwe czary. Natknąłem się na wiele świadectw zeznań DR ISIKOLO rzucającego zaklęcia voodoo [...]»
Renata.37
17 maj, 06:27
Odkryłam jogę dość późno ale może to i lepiej bo teraz mam sprawdzone sposoby na walkę z bólem [...]»
Krzysztof Cieslik
16 maj, 08:54
Szwajcaria potrafi byc pieknym miejscem do zycia ale czesc administracyjna jest dosc zawila ;) Ja od paru lat [...]»

Najczęściej...