Podziel się   

Polonia na świecie Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2012-04-27 21:58:32 · Czytany 4272 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Obchody 10 kwietnia w Dublinie bez przedstawicieli polskiej ambasady

10 kwietnia w głównym holu Dublin City Council oficjalnie otwarto wystawę "Prawda i Pamięć. Smoleńsk 2010". Ekspozycja została zorganizowana z inicjatywy Klubu Gazety Polskiej w Dublinie.

Organizatorzy powitali wszystkich gości, wśród których byli także Irlandczycy. Założyciel Towarzystwa Irlandzko-Polskiego, profesor Maciej Smoleński, w swoim przemówieniu podkreślił, jak bardzo zbrodnia katyńska i katastrofa w Smoleńsku są ze sobą powiązane.

Wystawę zaszczycił swoją obecnością ambasador Gruzji Irakli Koplatadze, niestety zabrakło przedstawiciela polskiej ambasady. Ambasador Marcin Nawrot, stwierdził, że nie otrzymał od organizatorów wyczerpującej informacji na temat programu oficjalnego otwarcia. Dzień po otwarciu wystawy (11 kwietnia) organizatorzy otrzymali telefon od przedstawiciela Dublin City Council, który stwierdził, że radny Dublina - Mannix Flynn - został poinformowany o tym, że wystawa "Prawda i Pamięć" ma wskazywać na to, iż za katastrofę w Smoleńsku są odpowiedzialni Rosjanie. Organizatorom zasugerowano, aby zakleić komentarz pod jednym ze zdjęć. W przeciwnym razie władze miasta będą zmuszone usunąć wystawę z holu wcześniej niż przed jej planowanym zakończeniem (20 kwietnia). Wiadomość jest szokująca zarówno dla organizatorów, jak i wielu Polaków mieszkających w Irlandii.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia na świecie

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polityka · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Gloria Kifita
16 lip, 23:11
What more can i say about this great man. Firstly Dr I will want to say a very [...]»
Elena Vedran
16 lip, 03:24
Nazywam się Elena Vedran. Bardzo się cieszę że mogę dzielić się moim wspaniałym i wspaniałym świadectwem ze wszystkimi [...]»
Monika Patrik
12 lip, 08:10
Przeczytaj a także skontaktuj się z dr Isikolo jeśli potrzebujesz potężnego zaklęcia miłosnego aby naprawić swój zepsuty związek. [...]»

Najczęściej...