Podziel się   

Polonia na świecie Pokaż wszystkie »

Wydanie 2009-12 · Opublikowany: 2010-02-13 12:51:14 · Czytany 7533 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Polskie kreacje na Manhattanie

Jest to opowieść o Dwu Dzielnych Paniach, które wprawdzie nie ukradły księżyca, ale wspięły się dość wysoko, bo na szczyt designerskiego Olimpu, jakim jest już sam udział w nowojorskim Fashion Week.

Impreza ta odbywa się dwa razy do roku i jest obok paryskiego tygodnia najbardziej prestiżową na świecie. Biorą w niej udział takie gwiazdy świata mody, jak Donna Karan, Oskar de la Renta, Marc Jacobs i... EwelineB.

Urodzona w roku pamiętnym dla nas Polaków, w owym 1980 Ewelina Barlak od dzieciństwa miała artystyczne ciągotki. Zajmowała się malarstwem, rysunkiem, muzykowała, a także wymyślała i szyła ciuchy. Jednakże jej droga na szczyt nie była łatwa. Próbowała różnych zawodów, m.in. pracowała w City Banku. Pewnego dnia spotkała na swojej drodze doświadczoną, pełną wiary i fantazji menadżerkę Beatę Czajkowską. Razem otworzyły Atelier w Warszawie. Wspólny wysiłek zaowocował projektami dla takich firm jak: DHL, Restauracja „U Hawełki” oraz kostiumami dla „Kamion Dans” – wielokrotnego mistrza Polski w tańcach latynoamerykańskich. W 2006 roku Ewelina znalazła się wśród finalistów konkursu Młodych Polskich Designerów.

Od tego momentu sprawy potoczyły się w zawrotnym tempie. Zaproszone przez agencję Berlin Partner dziewczyny przeprowadziły się do Berlina. Powstała w 2007 roku marka EwelineB awansowała – zaliczono ją do czołówki młodych niemieckich designerów. Wszystko, co wychodziło i wychodzi spod igły Eweliny jest jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne.

6 marca 2008 dziewczyny zorganizowały w galerii Beletage swój pierwszy pokaz mody. Kolekcja o pięknym tytule Moje nastroje odniosła sukces. Kilka miesięcy później, w listopadzie, pokazały kolekcję Lato 2009 w galerii Der Ort. W tym samym miesiącu otworzyły Showroom/ Boutique przy pięknej, nostalgicznej uliczce berlińskiego Mitte, gdzie każdego tygodnia można podziwiać, przymierzać i kupować nowe kreacje, gdzie organizowane są ciekawe eventy oraz celebrowana filozofia Slow Fashion.

Ale to nie koniec niespodzianek. 3 kwietnia 2009 przyszedł e-mail z Nowego Jorku z zaproszeniem na Fashion Week. To bardzo poważna impreza i wielkie wyzwanie dla młodej projektantki. Sam udział w tym przedsięwzięciu jest już nobilitacją.

EwelineB miała pokazać letnią kolekcję 2010 w konkursie Emerging Designers – wschodzących gwiazd świata mody. Tylko kilku projektantów z całego świata, między innymi pracujący dla Ralpha Laurena Hernan Langer i Francuzka Ornella Noto zostało zaproszonych do pokazania swoich kolekcji.

Wielkie zaskoczenie i wielka radość, ale też i wielkie znaki zapytania. Do września pozostało przecież tak niewiele czasu! Dziewczyny rzuciły się w wir pracy. Ewelina szukała natchnienia, jak mi zdradziła, leżąc na kanapce, gdzie powstawała wizja kolejnych kreacji inspirowanych kinem, fotografią i muzyką lat czterdziestych. Beata załatwiała tysiące formalności, rozwiązywała logistyczne supełki, sporządzała i wysyłała dokumentację. Latem Ewelina nie wstawała od maszyny.

Zdążyły. I odniosły ogromny sukces! Zainteresowały swoją piękną, klasyczną kolekcją i swoim talentem bossów amerykańskiego świata mody. Dostały pierwsze propozycje.

Obecnie przygotowują się do udziału w hamburskim Kleidkunst. Jest to platforma spotkań i prezentacji kolekcji młodych, uzdolnionych projektantów. Warunkiem uczestnictwa jest niebanalny design, wysokiej jakości materiały i wykonanie.

EwelineB jest tam jak najbardziej na miejscu!

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia na świecie

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polonia w USA · Kultura i sztuka · Rozrywka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...