Podziel się   

Polonia na świecie Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2017-02-01 20:13:19 · Czytany 5869 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

W hołdzie Kościuszce– Przyjacielowi Ludzkości. Międzynarodowy Konkurs „Kosciuszko Bicentenary”

Jeśli drogie ci są hasła Wolności i Równych Praw,  weź udział w konkursie z okazji  Roku Kościuszki ogłoszonego przez Sejm i Senat Rzeczypospolitej, świętowanego pod auspicjami UNESCO z okazji  dwusetnej rocznicy śmierci Kościuszki. 

Inicjatorem Konkursu jest sydnejska organizacja Kosciuszko Heritage Inc., wspierana przez Kopiec Kościuszki, The Kosciuszko Foundation i Polską Fundację Kościuszkowską. Poprzez  ten międzynarodowy konkurs pragniemy złożyć hołd Kościuszce jako Przyjacielowi  Całej Ludzkości.

Na zwycięzców konkursu czekają nagrody o łącznej wartości ponad 10 tysięcy dolarów australijskich.

 

W Konkursie mamy trzy kategorie : muzyczną, graficzną oraz literacką.

Zachęcamy do komponowania piosenek, pieśni, lub ballad po polsku lub po angielsku, lub utworu instrumentalnego i nadsyłania ich pocztą elektroniczną w formie audio lub wideo. Nagroda za najlepszą piosenkę lub kompozycję, to TRZY tysiące dolarów!

W kategorii graficznej duża rozmaitość  form: portrety, sceny rodzajowe, kolaże, komiksy, karykatury, plakaty, memy, logotypy- do nadsyłania w postaci digital.

W kategorii literackiej oczekujemy wierszy lub opowiadań po polsku lub angielsku, nie dłuższych niż tysiąc słów.

 

Biorąc udział w konkursie masz fantastyczną szansę

zaprezentowania swych  talentów w skali międzynarodowej.

 

Konkurs ogłoszony 4 lutego tego roku potrwa do 31 lipca. Wyniki ogłoszone będą w dniu 3 pażdziernika tego roku podczas uroczystej gali w Sydney.

Udział w konkursie mogą brać udział dorośli oraz młodzież szkół średnich w wieku od 12 do 18 lat.

Każdy uczestnik konkursu może przysłać maximum 3 prace (każda z osobną Kartą Zgłoszenia), pod warunkiem, że prace te dotyczą trzech różnych epizodów z życia Kościuszki.

Konkursowe ściągi, zalecana bibliografia, ikonografia i użyteczne linki znajdują się na stronie internetowej: www.kosciuszkoheritage.com/200/pl_konkurs.html

Laureaci otrzymają DVD Souvenir z antologią wyselekcjonowanych prac. Pamiątkowe DVD otrzymają również media na świecie, kluby i organizacje polonijne. Najlepsze prace zostaną też opublikowane w Internecie. Wśród nagród specjalnych warto wymienić choćby dwie: Nagrodę Pierwszy na mecie dostanie ten, kogo praca dotrze do organizatora najszybciej; ta praca zostanie „z fanfarami” opublikowana w australijskim portalu PULS POLONII. Będzie i „Nagroda Publiczności” dla prac nadesłanych  między 1 marca a 30 maja br., wystawionych w Klubach Polskich w Australii, gdzie będzie można na nie głosować.

Apelujemy do Polonii w innych krajach, aby organizowała podobne plebiscyty; akcja ta ma na celu promocję Roku Kościuszki zwłaszcza w jego pierwszej połowie.

Prace konkursowe będzie oceniało międzynarodowe jury składające się z ekspertów z Polski, Australii i USA. Na czele jury stoi Profesor Alex Storozynski (USA), laureat nagrody Pulitzera, autor słynnej książki o Kosciuszce i reżyser filmu zrealizowanego na jej podstawie; długoletni dyrektor The Kosciuszko Foundation, obecnie szef polskiej katedry na Quinnipiac University.

 

Informacje/Kontakt:

Koordynator Konkursu

Ernestyna Skurjat-Kozek

office@kosciuszkoheritage.com

612-9484 1740

 

Karta Zgłoszeniowa i pełny tekst Regulaminu Konkursowego do pobrania na stronie  www.kosciuszkoheritage.com/200

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia na świecie

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Historia · Ludzie · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...