Podziel się   

Polska Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2015-04-28 15:22:04 · Czytany 3256 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Koncert Galowy z okazji wręczenia nagrody TVP Polonia „Za zasługi dla Polski i Polaków poza granicami kraju”

Fot: Internet

Koncert Galowy z okazji wręczenia corocznej nagrody TVP Polonia „Za zasługi dla Polski i Polaków poza granicami kraju” odbędzie się w sobotę, 2 maja o godz. 17:30 na Zamku Królewskim w Warszawie.  

W tym roku będzie to wyjątkowa uroczystość, gdyż wręczenie nagrody połączone jest z jubileuszem 25-lecia działalności Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, któremu od 5 lat przewodniczy prof. Longin Komołowski. 

Nagroda TVP Polonia „Za zasługi dla Polski i Polaków poza granicami kraju” przyznawana jest wyjątkowym osobowościom ze świata nauki, kultury, polityki oraz sportu, którzy poprzez swoje osiągnięcia promują pozytywny wizerunek Polaków w świecie. Do tej pory wśród jej laureatów znaleźli się m. in.: Lech Wałęsa, prof. Władysław Bartoszewski, prof. Jerzy Buzek, Barbara Borys-Damięcka, Krzysztof Penderecki, Wanda Wiłkomirska, Igor Mitoraj, Henryk Mikołaj Górecki, Krzysztof Kieślowski, Roman Polański, Basia Trzetrzelewska, Robert Lewandowski, Marcin Gortat, Robert Kubica. 

Oprawę muzyczną gali zapewni Krzesimir Dębski, który specjalnie na tę okazję przygotuje premierowy projekt - „Krzesimir Dębski – Inspiracje”. Artyście towarzyszyć będą: saksofonista Andrzej Olejniczak, Kwartet Smyczkowy „Sabionetta Quartet”, oraz zespół „Etnofonie Kurpiowskie” p/k Weroniki Grozdew. 

TVP Polonia przyznaje nagrodę „Za zasługi dla Polski i Polaków poza granicami kraju” od 1995 r. Jej symbolem jest statuetka przedstawiająca Fryderyka Chopina autorstwa Doroty Banasik. 

Koncert Galowy poprowadzą Magdalena Emilianowicz i Marek Zając.

Na bezpośrednią relację z wręczenia nagrody zapraszamy do TVP Polonia w sobotę, 2 maja o godz. 17:55 i 20:45. Natomiast na powtórki obydwu części w niedzielę, 3 maja o godz. 2:40 i 3:15 oraz 9:00 i 14:30. Drugą część pokaże także TVP1 w niedzielę, 3 maja o godz. 13:20.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polska

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Historia · Kultura i sztuka · Ludzie · Nauka i technika · Polityka · Polonia na świecie · Polonia w USA · Sport

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Jola
21 mar, 08:19
Witam. mam pytanie czy to jest normalne ze po wykonaniu lasera ablacyjnego CO2 na drugi dzien mam strasznie [...]»
Bogdan Domeracki
17 mar, 15:58
„POLACY w kraju Helwetów”… Zapraszamy także do nas...! »
Marie Elizabeth
09 mar, 14:34
Oh je me sens de nouveau en vie après avoir subi beaucoup de traumatismes et de chagrin. Je [...]»

Najczęściej...