Podziel się   

Polska Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2015-04-28 15:22:04 · Czytany 3470 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Koncert Galowy z okazji wręczenia nagrody TVP Polonia „Za zasługi dla Polski i Polaków poza granicami kraju”

Fot: Internet

Koncert Galowy z okazji wręczenia corocznej nagrody TVP Polonia „Za zasługi dla Polski i Polaków poza granicami kraju” odbędzie się w sobotę, 2 maja o godz. 17:30 na Zamku Królewskim w Warszawie.  

W tym roku będzie to wyjątkowa uroczystość, gdyż wręczenie nagrody połączone jest z jubileuszem 25-lecia działalności Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, któremu od 5 lat przewodniczy prof. Longin Komołowski. 

Nagroda TVP Polonia „Za zasługi dla Polski i Polaków poza granicami kraju” przyznawana jest wyjątkowym osobowościom ze świata nauki, kultury, polityki oraz sportu, którzy poprzez swoje osiągnięcia promują pozytywny wizerunek Polaków w świecie. Do tej pory wśród jej laureatów znaleźli się m. in.: Lech Wałęsa, prof. Władysław Bartoszewski, prof. Jerzy Buzek, Barbara Borys-Damięcka, Krzysztof Penderecki, Wanda Wiłkomirska, Igor Mitoraj, Henryk Mikołaj Górecki, Krzysztof Kieślowski, Roman Polański, Basia Trzetrzelewska, Robert Lewandowski, Marcin Gortat, Robert Kubica. 

Oprawę muzyczną gali zapewni Krzesimir Dębski, który specjalnie na tę okazję przygotuje premierowy projekt - „Krzesimir Dębski – Inspiracje”. Artyście towarzyszyć będą: saksofonista Andrzej Olejniczak, Kwartet Smyczkowy „Sabionetta Quartet”, oraz zespół „Etnofonie Kurpiowskie” p/k Weroniki Grozdew. 

TVP Polonia przyznaje nagrodę „Za zasługi dla Polski i Polaków poza granicami kraju” od 1995 r. Jej symbolem jest statuetka przedstawiająca Fryderyka Chopina autorstwa Doroty Banasik. 

Koncert Galowy poprowadzą Magdalena Emilianowicz i Marek Zając.

Na bezpośrednią relację z wręczenia nagrody zapraszamy do TVP Polonia w sobotę, 2 maja o godz. 17:55 i 20:45. Natomiast na powtórki obydwu części w niedzielę, 3 maja o godz. 2:40 i 3:15 oraz 9:00 i 14:30. Drugą część pokaże także TVP1 w niedzielę, 3 maja o godz. 13:20.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polska

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Historia · Kultura i sztuka · Ludzie · Nauka i technika · Polityka · Polonia na świecie · Polonia w USA · Sport

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Marek
21 maj, 03:04
Chwilówki nie są złym rozwiązaniem pod warunkiem że przestrzegamy okresu na jakie są udzielane. Wiele firm oferuje pierwszą [...]»
Kate Igor
19 maj, 04:57
Dziękuję panu dr Isikolo za prawdziwe czary. Natknąłem się na wiele świadectw zeznań DR ISIKOLO rzucającego zaklęcia voodoo [...]»
Renata.37
17 maj, 06:27
Odkryłam jogę dość późno ale może to i lepiej bo teraz mam sprawdzone sposoby na walkę z bólem [...]»

Najczęściej...