Podziel się   

Polska Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2012-04-21 01:19:24 · Czytany 4467 razy · 1 komentarz
Nowszy Starszy

PSL chce oddać ziemię emigrantom, za złotówkę

polonia.wp.pl

Ludowcy chcą zachęcić młodych emigrantów do powrotu do Polski. Zamierzają zaoferować im ziemię za złotówkę - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Dziennik ustalił, ze w najbliższych dniach PSL przedstawi pakiet społeczny pod hasłem "Z myślą o rodzinie". Będzie to seria projektów ustaw i propozycji społecznych z zakresu polityki rodzinnej, demograficznej i edukacyjnej.

Ludowcy proponują utworzenie rządowego programu "Ziemia za złotówkę", w ramach którego młodzi Polacy dostaną za bezcen działkę pod budowę domu. Nieruchomości dostaliby ludzie, którzy zdecydują się wrócić do kraju z zagranicy albo zamiast wyjechać na saksy, założą tu rodzinę. Warunkiem otrzymania działki byłoby bowiem, że w ciągu pięciu lat zbudują na niej dom. Całość zabezpieczona byłaby wekslem. Ziemia ma pochodzić z zasobów Agencji Nieruchomości Rolnych, do której należą niemal dwa miliony hektarów, z czego 300 tysięcy jest niewykorzystanych.

Powstrzymać emigrację

- Młodzi nie będą wyjeżdżali masowo za granicę, jeśli ich sytuacja w kraju będzie stabilna. Muszą mieć mieszkanie i pracę - mówi była minister pracy i wiceszefowa PSL Jolanta Fedak.

Młodzi dostaliby także pomoc w znalezieniu pracy. Ci przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na utworzenie miejsc pracy dla nowych osiedleńców, dostaliby dofinansowanie z Funduszu Pracy. Nie wolno by im było jednak zatrudniać na tzw. umowach śmieciowych.

- To znakomita inicjatywa. Na tę ziemię i tak nie ma chętnych, więc jeśli pojawią się młodzi, pobudują domy, będą pracować jako telepracownicy i założą własne firmy, utworzą miejsca pracy, to może być dla tych regionów ogromne pchnięcie rozwojowe - mówi prof. Elżbieta Kryńska, ekonomistka z Uniwersytetu Łódzkiego. Podobnie uważa Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan.

Źródło: polonia.wp.pl

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polska

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Biznes i gospodarka · Polonia na świecie · Polonia w USA

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do 1 komentarz w tym temacie.

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

bolo · 2012-04-25 14:19:53

no i co,dadza kawalek jakiegos ugoru w samej dupie i co z tym zrobic,zmiencie myslenie i rzadzacych to przyciagniecie emigrantow,co za glupi pomysl

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Ana Filipova
22 lip, 12:24
Jak mogę wyjaśnić to światu że jest człowiek o imieniu DR ISIKOLO który pomógł mi przywrócić mojego byłego [...]»
Antonia Filip
20 lip, 08:02
Jestem bardzo zaskoczony cudownymi doświadczeniami i cudami DR ISIKOLO które zostały rozpowszechnione w Internecie i na całym [...]»
Nora
19 lip, 06:49
Nazywam się Nora Zvonimir jestem tu aby podzielić się świadectwem o tym jak dr Isikolo mi pomógł. Po [...]»

Najczęściej...