Podziel się   

Polska Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-02-22 19:10:29 · Czytany 4314 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Senat „za” euro, teraz wszystko w rękach prezydenta

Po środowym głosowaniu w Sejmie, ustawa zezwalająca na ratyfikację unijnego paktu fiskalnego, trafiła w czwartek do Senatu. Za ustawą o ratyfikacji głosowało 57 senatorów, przeciw było 26. Następnym krokiem jest podpis prezydenta. Jednak, zgodnie z wczorajszą zapowiedzą, posłowie PiS zamierzają skierować ustawę do Trybunału Konstytucyjnego. Jak twierdzą, tryb głosowania nie był zgodny z ustawą zasadniczą.

Przypomnijmy, że zdaniem Jarosława Kaczyńskiego wynik uzyskany podczas wczorajszego głosowania jest nieważny. Są również niezgodności między PO, a opozycją, co do sprecyzowania, który z artykułów konstytucji powinien być brany pod uwagę przy tym głosowaniu. Zdaniem ministra Gowina, art. 89 konstytucji zakłada głosowanie w sprawie ustawy ratyfikacyjnej zwykłą większością głosów, jednak PiS oraz Solidarna Polska twierdzi, iż należy stosować się do art. 90 konstytucji mówiącego, że na podstawie umowy międzynarodowej Polska może przekazać organizacji międzynarodowej lub organowi międzynarodowemu kompetencję organów władzy państwowej, jedynie poprzez przyjęcie przez Sejm ustawy większością 2/3 głosów.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polska

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polityka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Franka Mauro
17 lip, 03:47
To najwspanialsza rzecz jakiej kiedykolwiek doświadczyłem w swoim życiu i muszę podzielić się tym wspaniałym świadectwem. Moje podziękowania [...]»
Gloria Kifita
16 lip, 23:11
What more can i say about this great man. Firstly Dr I will want to say a very [...]»
Elena Vedran
16 lip, 03:24
Nazywam się Elena Vedran. Bardzo się cieszę że mogę dzielić się moim wspaniałym i wspaniałym świadectwem ze wszystkimi [...]»

Najczęściej...