Podziel się   

Polska Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-01-30 14:54:15 · Czytany 6884 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

WOŚP 2013: niezwykłe emocje zawarte w kwiatach

fot. Agnieszka Zakrzewska

W tym roku Orkiestra grała dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. Jak co roku, wszyscy staraliśmy się wesprzeć akcję WOŚP. Od kilku lat polscy floryści skupieni przy Forum kwiatowym przygotowują niezwykłe kompozycje kwiatowe dla gości Orkiestry.

Bukiety powstają w aranżacji z elementami serca WOŚP i w kolorach nawiązujących do idei Akcji. To także wiele dni spędzonych na projektowaniu i przygotowywaniu odpowiednich materiałów do ozdoby bukietu. Filcowane kryzy wyklejane koralikami, materiałem pasmanteryjnym i niezapomniane drutowane konstrukcje powstają w pracowniach florystycznych.

Wszyscy doświadczamy fenomenu grania z Wielką Orkiestrą Jurka Owsiaka. Największą magią akcji jest poczucie siły oraz bycia przydatnym innym ludziom. Wspólne działanie ma głęboki sens i w tym momencie wypada wyrazić nadzieję, że niemożliwe staje się możliwe – jesteśmy razem. 

Dla czytelników „Magazynu Polonia” specjalna relacja z Akcji Florystów dla 21. WOŚP. Rozmawiamy z Julią Błaszczyk o wrażeniach ze wspólnego grania z Orkiestrą.

Zofia Wojciechowska – 21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest już za nami i można powiedzieć, że udział florystów z forum kwiatowego w tegorocznej akcji był zdecydowanie udany. Jak wspomina Pani dziś to wydarzenie?

Julia Błaszczyk – Były to niezwykłe, szalenie intensywne dwa dni, po których można już tylko zasiąść w ciepłych pantoflach przed komputerem i zacząć... wspominać :) A jest co! W sobotę spotkaliśmy się u Joli Darskiej, która po raz kolejny udostępniła swoją pracownię sporej, bo prawie trzydziestoosobowej grupie.

– W trakcie WOŚP w studio widać było niezwykłe bukiety – jak one powstają?

Każdy florysta przybył z uprzednio przygotowanymi, efektownymi kryzami, które doskonale sprawdziły się w telewizyjnym studio – bukiety były nie tylko widoczne, ale też wpisały się w barwny charakter Orkiestry. Wzbudziły także duże zainteresowanie wśród zgromadzonych gości, którzy często zatrzymywali się obok naszego stanowiska, wyrażając zachwyt i zdziwienie nad ich oryginalną formą i urodą.

– A jak wyglądają przygotowania?

W pierwszym, „roboczym” dniu wspierały nas Monika Bębenek i Magda Birula-Białynicka ze szkoły florystycznej Kwitnące Horyzonty, które wzięły w swoje ręce organizację pracy i zarządzanie ekipą florystów. Pod kierownictwem obu pań prace szły sprawnie i zakończyły się wyjątkowo szybko: do godziny 18:00 mieliśmy gotowych 150 bukietów! Ekipa pracowała zgodnie i z pełnym zaangażowaniem, w dobrej, przyjaznej atmosferze.

– Pozyskujecie sponsorów dla Akcji pt. „Floryści dla WOŚP”.

Miłym gestem była obecność naszego sponsora. Pan Grzegorz Woźniak dotarł do nas już w sobotę i na zakończenie tego intensywnego dnia zaprosił wszystkich na kolację. :)

– A co działo się w niedzielę?

Niedziela była dniem pełnym wrażeń i emocji, dla jednych być może większych, dla innych może mniejszych, ale z pewnością dla każdego niezapomnianych. Całej ekipie należą się słowa uznania za wytrzymałość, wysiłek i pozytywną energię, obecną nawet pod koniec dnia, kiedy zmęczenie dawało się już we znaki. Mieliśmy swoje „gorące” chwile, które pomagały opanować Małgosia Antonik i Ewa Marchel. Z zimną krwią trzymały pieczę nad naszymi działaniami. Mimo tych piętnastu intensywnych godzin spędzonych w studio każdy chętnie brał po dwa bukiety i z rękami wyciągniętymi w górę przeciskał się przez stłoczony tłum. Łączył nas przecież nasz wspólny cel – promowanie kultury wręczania kwiatów.

– Wszystkie bukiety prezentują się w studio niezwykle efektownie. Gratulujemy przygotowanych relacji fotograficznych. Zdjęcia wykonane przez Agnieszkę Zakrzewską pokazują, czym jest kultura wręczania kwiatów.

W tym roku zostaliśmy zaproszeni przez Jurka Owsiaka do dodania kilku słów od Florystów (kto pamięta pierwszą akcję, kiedy to byliśmy jeszcze bukieciarkami?). W naszym imieniu przemówił pan Grzegorz Woźniak, który wyraził naszą wdzięczność za możliwość uczestnictwa w tej wspaniałej akcji i promowania kultury wręczania kwiatów.

Ogromnie cieszymy się, że kolejny raz udało się nam zrobić to, co najważniejsze: mieć swój udział w szczytnym celu, jakim jest zakup sprzętu medycznego ratującego życie noworodków i niemowlaków oraz wyposażyć w sprzęt szpitale geriatryczne i zakłady opiekuńczo-lecznicze.

W tym miejscu pragniemy podziękować raz jeszcze wszystkim przybyłym Florystom i osobom towarzyszącym za Wasze zaangażowanie i wysiłek oraz panu Grzegorzowi Woźniakowi z firmy Victoria za wsparcie sponsorskie.

– My także dziękujemy za relację. Powodzenia!

--

Więcej o akcji, a także niezwykłe zdjęcia Agnieszki Zakrzewskiej znajdziecie na: www.forumkwiatowe.pl

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...