Podziel się   

Rozrywka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2014-03-27 19:46:57 · Czytany 7059 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

W jakie gry Polacy grają najchętniej?

Fot: Internet

Nowe technologie przydają się nie tylko w pracy, ale również w czasie wolnym. Coraz chętniej sięgamy po różnego rodzaju gry, zwłaszcza, że producenci dbają nie tylko o najmłodszych, ale również i o tych starszych użytkowników. W co więc gramy najchętniej?

Króluje komputer

Jeśli grać, to tylko na komputerze, ewentualnie na telefonie komórkowym – te formy rozrywki preferuje większość Polaków, bez względu na wiek. Najczęściej przed konsolami zasiadają młodzi ludzie, choć również osoby w starszym wieku coraz częściej sięgają po wirtualną rozrywkę. Gry komputerowe preferują przede wszystkim mężczyźni; kobiety zazwyczaj wolą gry planszowe – wynika to między innymi z tematyki gier na PC, które znacznie częściej odpowiadają męskim „zainteresowaniom”. Wśród najczęściej kupowanych gier komputerowych znajduje się między innymi seria Battlefield, Call of Duty, Diablo, The Sims. Na konsolach dominuje Fifa, Star Wars, gry sportowe z kontrolerem ruchowym oraz gry wyścigowe. Osobną kategorią są gry na telefony komórkowe. Oprócz nieśmiertelnego Węża i Tetrisa, największą popularnością cieszą się gry ściągane z Internetu.

Online

W sieci Polacy grają rzadziej, mimo że liczne tego typu gry są dostępne w wersji przeglądarkowej - zupełnie za darmo. Największym zainteresowaniem cieszą się gry zręcznościowe oraz strategiczne. Lubimy tworzyć swoje własne „światy”, np. w starożytności bądź jakiejś magicznej krainie. Wielu użytkowników wybiera też tzw. gry ekonomiczne – otrzymujemy wówczas skromną placówkę, którą musimy rozbudować i doprowadzić do gospodarczego rozkwitu. Na popularności nie straciły też gry farmerskie, w których musimy regularnie uprawiać swoje wirtualne poletka i dbać o zwierzęta hodowlane. Duża część użytkowników sięga po gry zadaniowe – musimy przejść określoną liczbę poziomów i pokonać wiele przeszkód, by zdobyć nagrodę. Najchętniej wybieramy takie gry, w których mierzymy się z innymi graczami i zbieramy punkty w ogólnym rankingu.

Niezastąpiona klasyka

A co z tradycyjnymi grami planszowymi? Wbrew pozorom wcale nie odeszły do lamusa. Tradycja wciąż ma się nieźle – po gry planszowe sięga prawie tyle samo użytkowników, co po gry online. Największą popularnością cieszą się Scrabble, Monopol, Jenga, Chińczyk - czyli sprawdzone, znane od pokoleń gry w swoich nowych odsłonach. Polacy chętnie sięgają też po planszowe gry strategiczne, przygodowe oraz edukacyjne, zwłaszcza te dotyczące historii Polski.

Gry karciane

Na popularności nie tracą też dobrze znane gry karciane oraz gry w kości. W przypadku popularnego pokera bardzo wielu graczy, zwłaszcza tych młodszych, przenosi się do sieci. Gry karciane w sieci mają tę zaletę, że online możemy grać w pojedynkę – naszym przeciwnikiem jest po prostu system komputerowy. Oczywiście w grach karcianych online można też zmierzyć się z realnym przeciwnikiem, nawet z drugiego końca świata.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Rozrywka

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polonia na świecie · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...