Podziel się   

Biznes i gospodarka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2014-03-27 20:46:43 · Czytany 6633 razy · 1 komentarz
Nowszy Starszy

Polska odpowiedzialność: jak pożyczkodawcy troszczą się o klientów?

Fot: Internet

Odpowiedzialność społeczna już dawno stała się podstawową zasadą dla zachodnich przedsiębiorców. Polski biznes nie pozostaje w tyle, a troska o bezpieczeństwo klientów staje się widoczna przede wszystkim wśród tych firm, które zajmują się finansami.

Wielka odpowiedzialność w świecie małych pożyczek

Troska o bezpieczeństwo klientów stała się kwestią szczególnie istotną w przypadku firm, których działalność finansowa skupiona jest na udzielaniu drobnych pożyczek. Uprzedni brak odpowiedzialności sprawił, że wielu klientów korzystających z drobnego wsparcia finansowego narażało się na poważne problemy. Nierozsądnie zaciągnięty dług lub zbyt pochopnie ustalony termin spłaty – oto błędy, które w początkach działalności firm pożyczkowych stały się prawdziwym koszmarem. Kłopoty ze zwrotem pieniędzy w terminie oznaczały coraz wyższą sumę odsetek, których spłata stała się dla wielu Polaków wręcz niemożliwa. A przecież takich sytuacji można było uniknąć. Obecnie, gdy wiedza na temat rozsądnego korzystania z takiej metody finansowania staje się coraz większa, sytuacji problemowych jest coraz mniej. To efekt nie tylko kampanii społecznych, ale i zmian zachodzących w świecie pożyczkodawców, gdyż podjęli oni szereg działań, dzięki którym klienci mogą bezpiecznie i odpowiedzialnie pożyczać pieniądze na nagłe wydatki. Jakie kroki firmy z sektora pozabankowego przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa takich transakcji?

Jasne zasady to nie wszystko

Ograniczenie formalności do minimum jest dużym ułatwieniem dla osób potrafiących odpowiedzialnie korzystać z pożyczek. Dla niektórych stały się one jednak zbyt wielką pokusą, której ulegają mimo swej niełatwej sytuacji finansowej. Widząc taki stan rzeczy, wiele firm postanowiło we własnym zakresie zadbać o bezpieczeństwo pożyczek. W jaki sposób? Pierwszym sygnałem świadczącym o coraz większej odpowiedzialności społecznej stało się ustalenie przejrzystych zasad i podawanie całkowitych kosztów pożyczki. W efekcie każda osoba chcąca pozyskać dodatkowe środki finansowe przez Internet, może sprawdzić wysokość odsetek oraz to, jakie będą koszty prowizji. Za pomocą suwaków można sprawdzać różne opcje i dostosować wysokość oraz czas trwania pożyczki do swoich możliwości. Czytelne regulaminy oraz biura obsługi klienta to z pewnością kolejne ułatwienie. Tacy pożyczkodawcy, jak Net Credit dodatkowo promują na swych stronach wiedzę na temat bezpiecznego pożyczania. Dzięki specjalnym poradnikom każdy może pozyskać informacje związane z rozsądnym zaciąganiem pożyczek. Tego typu wskazówki ułatwiają dopasowanie wysokości zadłużenia, pozwalają też możliwie jak najlepiej ustalić termin spłaty. Przypominają też o konsekwencjach związanych z pożyczaniem zbyt wysokich sum, które powodują wzrost kosztów takiej transakcji.

Społeczna odpowiedzialność w świecie finansów jest bardzo ważna. Szczególnie chętnie do jej zasad stosują się firmy udzielające pożyczek, ponieważ zaufanie oraz bezpieczeństwo klientów są dla nich najważniejsze.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Biznes i gospodarka

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Witek · 2014-06-27 02:04:28

Też zauważyłem, że oferty kredytowe są teraz znacznie czytelniejsze. Sam w miarę potrzeby szukam ofert właśnie przez internet i uważam, że te wspomniane "suwaki" są bardzo pomocne. To nie zmienia jednak mojego zdania, że kredyty konsumenckie w Polsce są jednak za drogie dla przeciętnego Kowalskiego. Nadal według mnie też nie znaleziono sensownego rozwiązania dla emerytów, dlatego oni tak często wpadają w pętle kredytowe. PRzed kilku laty moja mama narobiła długów, bo chętnie udzielano jej kredytów na odcinek emerytury, ja mieszkam za granicą i to był szok, jak się dowiedziałęm że komornik przyszedł zająć mieszkanie. Przepisała je na mnie, ale się nie udało - czynność prawna dłużnika jest dokonana z pokrzywdzeniem wierzycieli, jeżeli wskutek tej czynności dłużnik stał się niewypłacalny albo stał się niewypłacalny w wyższym stopniu, niż był przed dokonaniem czynności http://www.eporady24.pl/spirala_kredytowa,pytania,4,83,1017.html Wierzyciele podważyli darowiznę i trzeba było mieszkanie szybko sprzedać, a mame mam teraz u siebie, tęskni do starych śmieci, ale nie było innego wyjścia…

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...