Podziel się   

Sport Pokaż wszystkie »

Wydanie 2009-05 · Opublikowany: 2009-08-10 11:43:12 · Czytany 4716 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

PPD Motorsport triumfuje w Super Production na rajdzie Olympus

Aberdeen, WA, 21 kwietnia 2009 

Piotr Wiktorczyk, kierowca zespołu PPD Motorsport, poprowadził swoje Subaru STI N12 do jednego z najlepszych rajdów w karierze. Wiktorczyk i jego pilot Grzegorz Dorman zwyciężyli w klasie Super Production oraz zajęli piąte miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu Olympus. Tym samym objęli prowadzenie w mistrzostwach swojej klasy i mają tylko cztery punkty straty do najbliższego rywala w walce o XGames.

Wiktorczyk, z kilkoma usprawnieniami w samochodzie, uzyskał prowadzenie w klasie Super Production jeszcze przed tym, kiedy Matthew Johnson, jego najbliższy rywal w walce o tytuł, musiał wycofać się z zawodów z powodów technicznych. Zespół PPD Motorsport miał kilka problemów, z którymi musieli poradzić sobie mechanicy. Silnik w ich Subaru Impreza WRX STI zaczął się przegrzewać podczas wjazdu na drugą sobotnią przerwę serwisową i tak pozostało już przez większość dnia. Mechanicy poradzili sobie z problemem dopiero podczas nocnego serwisu, pomiędzy pierwszym i drugim dniem rajdu.

Wiktorczyk obiecał w niedzielę spokojną i równą jazdę do mety rajdu, jednak czasy, które uzyskiwał na odcinkach specjalnych pokazały, że zdążył się już przyzwyczaić do zmian w samochodzie – pięciokrotnie zanotował czasy w pierwszej piątce klasyfikacji generalnej na siedmiu pozostałych oesach rajdu. Połączone zespoły PPD Motorsport i T. Hanson Motorsport zajęły pierwsze dwa miejsca w SP oraz odpowiednio piąte i szóste w klasyfikacji generalnej rajdu, co stawia oba zespoły w bardzo dobrej sytuacji przed następnym rajdem w stanie Oregon.

„Co za wspaniały rajd dla nas! – mówił Piotr Wiktorczyk. – To co zaczęło się jak zły sen – nasze auto prawie nie przebyło podróży na zachód – zakończyło się jako jeden z najlepszych dla nas rajdów. Zmodyfikowaliśmy w aucie kilka rzeczy, włączając w to nowe zawieszenie, komputer sterowania silnika oraz podtrzymanie turbo. Rajdówka zachowywała się zupełnie inaczej i przez brak testów czy nawet shakedownu, byłem mocno zdenerwowany na starcie pierwszego oesu. Kiedy jednak ruszyliśmy do boju, zobaczyłem, że auto pracuje jak nigdy dotąd. Wygraliśmy pierwszy oes, zakończyliśmy dzień liderując w SP i mając nadzieję na dobrą walkę w niedzielę. Niestety, naszych najbliższych przeciwników Johnsona i Mirre nękały różne problemy, i bez trudu prowadziliśmy drugiego dnia. Dalej jednak cisnęliśmy do mety, aby na odcinkach uzyskać kilka dobrych czasów i zakończyliśmy rajd znakomicie – pierwszym zwycięstwem w klasie.”

Grzegorz Dorman dodał: „Wspaniałe uczucie, nareszcie stanąć na najwyższym stopniu podium i być tak blisko czołówki mistrzostw Rally America. Piotr ponownie potwierdził, że jest bardzo dobrym kierowcą i nasze pozycje na mecie jak najbardziej się nam należały. Wielkie dzięki dla naszych serwisantów z PPD Motorsport i Cascade Autosport za wspaniałą robotę, jaką wykonali na rajdzie. Zwycięstwo smakuje znakomicie, ale my już myślami jesteśmy przy rajdzie Oregon Trail – bardzo chcemy utrzymać dobrą passę i znowu stanąć na podium.”

Następnym rajdem dla PPD Motorsport będzie Oregon Trail Rally, z bazą w miejscowości Hood River, OR. Odbędzie się w dniach 15-17 maja.

 

PPD Motorsport pragnie podziękować swoim sponsorom na rajdzie, firmom White Frog Entertainment oraz Motul Lubricants.

PPD Motorsport team driver Piotr Wiktorczyk jest sponsorowany przez:

- White Frog Entertainment – www.WhiteFrogEntertainment.com – „It’s a Lifestyle”,
- Silver Mustang Vodka – www.MustangVodka.com – „Unleash Your Spirit”,
- Excel Property Investments,
- Arlington Collision Center,
- Motul Lubricants – www.Motul.com

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Sport

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Ana Filipova
22 lip, 12:24
Jak mogę wyjaśnić to światu że jest człowiek o imieniu DR ISIKOLO który pomógł mi przywrócić mojego byłego [...]»
Antonia Filip
20 lip, 08:02
Jestem bardzo zaskoczony cudownymi doświadczeniami i cudami DR ISIKOLO które zostały rozpowszechnione w Internecie i na całym [...]»
Nora
19 lip, 06:49
Nazywam się Nora Zvonimir jestem tu aby podzielić się świadectwem o tym jak dr Isikolo mi pomógł. Po [...]»

Najczęściej...