Sport Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-02-04 13:58:47 · Czytany 7167 razy · 1 komentarz
Nowszy Starszy

Super Bowl 2013 za nami

Joe Flacco i Marshal Yanda świętują wygraną swojej drużyny, Baltimore Ravens, nad San Francisco 49ers. (fot. Matt Slocum/AP Photo, abc.com)

W niedzielę odbył się 47. Mecz finałowy Narodowej Ligi Futbolu Amerykańskiego (NFL). Na stadionie Mercedesa w Nowym Orleanie zmierzyły się ze sobą drużyny 49ers z San Francisco oraz Ravens z Baltimore. Co ciekawe, na ławce trenerskiej obu drużyn zasiedli bracia, John i Jim Harbaugh.

Mimo, że mecz był wyrównany, to pierwsza połowa zdecydowanie należała do Ravens, którzy drugą kwartę zakończyli z wynikiem 21:6, zaliczając trzy przyłożenia (touchdown). Dwie godne podziwu akcje wykonał w drugiej i na początku trzeciej kwarty zawodnik Ravens Jacoby Jonson, który pobił też rekord NFL przebiegając z piłką 109 jardów i zaliczając przyłożenie.

W przerwie meczu, na błyskawicznie rozłożonej scenie, wystąpiła Beyonce w towarzystwie licznej żeńskiej grupy tanecznej. W trakcie piętnastominutowego koncertu zaprezentowała fragmenty swoich największych przebojów, a podczas części występu towarzyszyły jej koleżanki z byłego już zespołu Destiny’s Child.

Trzecia kwarta przyniosła, zaraz po spektakularnej akcji Jonsona, awarię prądu na stadionie, co wymusiło przeszło półgodzinną przerwę w meczu. Zdaje się, że pobudziło to 49ers do walki, bo dalsza część meczu zdecydowanie należała do nich. W ciągu kilkunastu minut prawie nadrobili straty z pierwszej połowy i poważnie zagrozili Ravens. Czwarta kwarta, do ostatnich sekund, pełna była napięcia i do samego końca każdy wynik był jeszcze możliwy. Mecz zakończył się jednak zwycięstwem Ravens 34:31.